CHP VE İYİ PARTİ YARA ALDI, CUMHUR FARK ATTI!

31 Mart yerel seçimlerinde her parti Durağan’da kendi adayı ile seçimlere girerken gelecek günlerde için önemli mesajlar verdi. Özellikle Türkiye’de bundan sonraki süreçte ittifaklar olmadan seçimlerin olamayacağı görülürken insanların alışkanlıklarından vaz geçmediği, aklın ve vicdanın değil çoğunluğun ve gücün etrafında birleştiği bir kez daha görüldü. Konfüçyüz der ki; “Elmas yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz”…
Ve yine günümüze uyarlanan önemli bir dize de Ömer Hayyam’dandır;
“celladına aşık olmuşsa bir millet,
ister ezan ister çan dinlet.
itiraz etmiyorsa sürü gibi illet,
müstehaktır ona her türlü zillet.”
der…
Biz zillet ittifakının(!?) temsilcileri olarak millette Millet ittifakı adı ile bir farklılık yaratmak için mücadele ettik.. Oysa zilleti kabullenenler Cumhur’un etrafında pervane oldu, döne döne divane oldu..
Yine İmam Gazali der ki; “Bir şeyi yermek, onun zıddını övmektir”
Bu gün övülen Cumhur ittifakının bir parçası ise dövülen millet ittifakı üyeleri bir kez daha düşünmelidir; Kim için? Ne için?
Düne kadar devleti ele geçirme suçlaması ile karşı karşıya kalanlar bu gün sadece bir koltuk uğruna yer değiştirip kendisine her türlü suçlamayı atanlara oy istiyorsa bize de devlet haklıymış demek düşüyor!!!.. Kendi arkadaşları, bir zamanlar fotoğraflarda beraber olanlar, kermeste boy gösterdikleri kader arkadaşları cezaevlerinde yatarken bir çoğu hapisle karşı karşıya kalmışken hala devleti ele geçirme hesabı yapanlar, intikam güdenler siyaset üzerinden bu hesap içindeyse devlet bunu bir kez daha düşünecektir.
Şimdi birey olarak ben düşünüyorum: bunca suçlamaya rağmen arka çıktıklarımız koca bir davayı üstlendiğimiz olaylarda yanlış mı yaptık?
devleti yöneten AKP ve MHP haklı mıydı?
Bizim görmediğimiz bilmediğimiz sadece adil yargılansınlar dediğimiz FETÖ olaylarında CHP ve İYİ parti ile olmaz diyerek FETÖ yeni bir süreç mi başlattı?
Çünkü dini bilgileri bizden yüksek olan İmam Gazali’yi öğretenler Gazali’nin bu sözünde neyi kast ettiğini bizden daha iyi yorumlar “Bir şeyi yermek, onun zıddını övmektir”..
Bu seçimde: CHP VE İYİ PARTİ YARA ALDI, CUMHUR FARK ATTI! haberiniz olsun istedim…

12065

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.