CHP’DEN DURAĞAN İLÇE MÜFTÜSÜNE ZİYARET….

CHP Durağan ilçe başkanlığı Durağan ilçe Müftüsü Ali Mustafa YILDIRIM’ı makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. Durağanla ilgili sohbetin yapıldığı ziyaret oldukça samimi bir ortamda geçti.
CHP durağan ilçe başkanı Mustafa Eker, hoşgörü dini olan İslam dininin tarafsızlık ve her kesime eşit biçimde yaklaşan ötekileştirmeyen, kucaklayan bir din olduğunu belirterek; “bu kapsamda ilçemizde uzun zamandır aradığımız, iftira atmayan insanları muhalefetle oturuyor diyerek suçlamayan, kendini göstermek için çaba sarf etmeyen olduğu gibi görünen düşündüğünü söyleyen, değerlerimize sahip çıkan bir müftüye kavuştuğunu düşünüyorum. Umarım ve dilerim ki b u hep böyle devam eder. Kendisinin misafirperverliğinden sözlerinden, yaklaşımından oldukça mutlu olduk. Bu gün ülkemizin ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberliği ancak sözleri ve davranışları ile belli eden milletimizin ortak değeri dini seçim malzemesi yapmayan, siyasi görüşünü camii hutbesine avlusuna ve söylemlerine yansıtmayan bir anlayışta oluğunu müşahede ettik ve mutlu olduk” dedi.
ELEŞTİRİYE
AÇIĞIZ!
İlçe Müftüsü Yıldırım’da “ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Bizler yaptığımız görevin öneminin farkındayız ve toplumun her kesimine eşit mesafede kamu görevi yürüten, sorumluluğu davranışları ile şekillenen milletin önünde duran bir topluluğuz. O nedenle milletimizi bu topraklarda yıllarca var eden ve yaşamının sürdürmesine vesile olan İslam dininin adalet anlayışı ile her kesimi kucaklamak bizlerin görevidir. Bunun bilinci ile hareket ediyor, birlik ve beraberliğimizin bozulmaması için herkese kapılarının açan hoş görü ile yaklaşmak istiyoruz. Sizlerin bu ziyareti de bizleri mutlu etmiş, ilçenin sorunlarının konuşabileceğimiz bir ortamın olduğunu göstermiştir. Eleştiriler elbette olacaktır. Kırıcı olmayan, yol gösteren her türlü eleştiriye açığız ve yapılan eleştirileri de dikkat le takip edip gerektiğinde kendimizi ya da hata edeni uyarmak doğru yolu göstermekte bizlerin görevidir” dedi.
Ziyaret sonrası açıklama yapan CHP Durağan ilçe başkanı ilçe ile ilgili sıkıntıları da aktardıklarını belirten Eker; “herkesin kendi görevini yapması gerektiği hususunda yaşadığımız sıkıntıları dile getirdik. Bu konuda gerekli hassasiyetin gösterileceğini din adamının toplumun her kesimi ile barışık olması gerektiğini ifade etti. Kendisine yaklaşımı ve göstermiş olduğu misafirperverlik için çok teşekkür ediyorum” dedi.
CHP, DURAĞAN AÇIK CEZAEVİ MÜDÜRÜNÜ
ZİYARET ETTİ
CHP Durağan ilçe başkanlığı daha sonra Durağan açık cezaevi müdürü Aydın Yetiş’i de makamında ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu. Eker Beybükü sınırları içerisinde yer alan Durağan açık cezaevi ile yakından ilgilenilmesi gerektiğini belirtti. Yetiş’te cezaevi olarak yapılan üretimlerle ilgili bilgi verdi. İşadamlarının yatırımcıların Durağan açık cezaevini fırsata çevirmesi gerektiğini belirtti. Pirinç paketleme ve bal üretimi ile dikkatleri çektiklerini belirten yetiş; Durağan’ın tanıtımına katkı sunduklarını gelecek yıllarda artan üretimlerle birlikte Durağan açık cezaevinin önemli bir misyon üstleneceğinin altını çizdi.

12074

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.