CHP’Lİ BARIŞ KARADENİZ: AKP’NİN ‘ÇALIŞANIMIZI EZDİRMEYİZ’ SÖZÜ ALDATMACADIR

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, “Çalışanımızı enflasyona ezdirmeyiz” diyen AKP Hükümetinin sözlerinin aldatmacadan başka bir şey olmadığına bir kez daha şahit olduklarını söyledi. Karadeniz, “AKP hükümeti yine şaşırtmadı. Ne zaman ‘ezdirmeyiz’ deseler, ezinlen hep üreten kesim vatandaşımız oluyor. Yandaş ise servetine servet katıyor” dedi.
Yaklaşık 6 milyon insanı yakından ilgilendiren 2018 yılında geçerli olacak asgari ücretin net bin 603 lira olarak açıklanmasının ardından değerlendirmede bulunan CHP’li Barış Karadeniz, iğneden ipliğe zam yapan AKP hükümetinin çalışana geçinebilecek ücreti verilmemesi için elinden geleni yaptığını söyledi. “Asgari ücret en az net 2 bin lira olmalıydı” diyen Karadeniz şöyle devam etti:
“Asgari ücret sefalet ücreti olmamalıydı. Ama, AKP hükümeti yine şaşırtmadı. ‘Çalışanımızı enflasyona ezdirmeyiz’ diyen iktidarın sözlerinin aldatmacadan başka bir şey olmadığına bir kez daha şahit olduk. İşçimiz, memurumuz, esnafımız, çiftçimiz, emeklimiz için ‘ezdirmeyiz’  diye nutuk atıyorlar ama ezilen de hep işçimiz, memurumuz, çiftçimiz, emeklimiz, üreten kesim vatandaşlarımız oluyor. Asgari ücret açlık sınırının altında kaldı. İktidara geldiklerinde asgari ücretlinin 100 liraya doldurduğu market sepeti bugün 350 lira tutuyor. Onu da veremiyor. İktidardan işçisini, işverenini, memurunu, çiftçisini, esnafını, düşünmesini beklemek, vicdanlı olmasını beklemek büyük bir yanılgı olur. Çünkü 15 yıldır üreten kesim düşmanlığı yaptılar ve yapmaya da devam ediyorlar. Ne için? AKP iktidarının saltanatı için. Bu saltanat daha fazla sürmez.”

12037

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.