CHP’Lİ BARIŞ KARADENİZ: EGEMENLİĞİNE VE CUMHURİYETE SAHİP ÇIKAN MİLLETİMİZ ÇOCUKLARINA YAŞANACAK BİR TÜRKİYE BIRAKACAK…

CHP’Lİ BARIŞ KARADENİZ: EGEMENLİĞİNE VE CUMHURİYETE SAHİP ÇIKAN MİLLETİMİZ ÇOCUKLARINA YAŞANACAK BİR TÜRKİYE BIRAKACAK

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Türk Milletinin esaret zincirini kıran, bağımsızlığı ve özgürlüğü uğruna kendi yazgısını belirleyen bir millet olarak çocuklarına yaşanacak bir Türkiye bırakacağını söyledi. Karadeniz, “Egemenliğine ve Cumhuriyete, Cumhuriyetin yarattığı değerlere sahip çıkan Milletimiz, en değerli varlığımız çocuklarımıza yaşanacak bir Türkiye bırakacaktır” dedi.

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gurur ve coşkuyla kutladıklarını söyledi. Karadeniz, şöyle konuştu:

Bugün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı coşku ve gururla kutluyoruz. Türk Milleti, emperyalizmi dize getirip esaret zincirlerini kıran, bağımsızlığı ve özgürlüğü uğruna kendi yazgısına el koyan yüce ve kahraman bir millettir.  Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, Cumhuriyet devrimlerinin gerçekleştirilmesinde hayati rol üstlenen, millet egemenliğinin vücut bulduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türk Milletine umut ve güç kaynağı olmuş, geleceğimizi aydınlatmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Mustafa Kemal Atatürk’ün vurguladığı gibi ‘Türk milletinin asırlar süren aramalarının özeti ve onun bizzat kendisini idare etmek şuurunun canlı bir timsalidir.’  23 Nisan, bizim en değerli varlıklarımız, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri çocuklarımızın bayramıdır. 23 Nisan, ülkemizin teminatı çocuklarımızın günüdür. Dünya’nın hiçbir ülkesinde çocukların bayramı yokken Türk Milleti’nin karanlıklardan aydınlığa çıktığı günü çocuklara armağan eden Atatürk, çocuklara verdiği değeri ve duyduğu güveni göstermiştir. Milletin egemenliğine, bağımsızlığa, demokrasiye inanan; hak, hukuk ve adaleti, barışı, birlik ve beraberliği, kardeşliği benimseyen ve Cumhuriyet’e, onun yarattığı değerlere sahip çıkan Milletimiz, en değerli varlığımız çocuklarımıza yaşanacak bir Türkiye bırakacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Aziz Şehitlerimizi minnetle ve saygıyla anıyor, çocuklarımızın, Sinoplu hemşerilerimin ve tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.”

12070

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.