CHP’Lİ BARIŞ KARADENİZ: EVLATLARIMIZIN HAYIR DUALARI İÇİN ‘HAYIR’ DEMELİYİZ

CHP’Lİ BARIŞ KARADENİZ: EVLATLARIMIZIN HAYIR DUALARI İÇİN ‘HAYIR’ DEMELİYİZ

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Ayancıklı kadınlardan çocuklarının geleceği için “hayır” oyu istedi. Karadeniz, “Gözümüz gibi sakındığımız, canımız, ciğerimiz evlatlarımızın geleceği için ‘hayır’ dersek, evlatlarımızdan ileride hayır dualarını alırız” dedi.

IMG-20170322-WA0038.jpg görüntüleniyorIMG-20170322-WA0054.jpg görüntüleniyor

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, hayırlı çalışmalarını Sinop’un Ayancık ilçesinde sürdürdü. Karadeniz, CHP Ayancık İlçe Başkanı Naci Demiray, Kadın Kolları Başkanı Fatma Yüksel Üstün ile beraber Ayancık’ta sivil toplum örgütlerini gezdi, Ayancık Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu kursiyerlerini ve Ayancık Devlet Hastanesi’ne ziyaretler gerçekleştirdi.

Ayancık’ta ilk olarak Türkiye Emekliler Derneği Ayancık Şubesini ziyaret eden Karadeniz, Şube Başkanı Erdem Ekim ile görüştü. Karadeniz emeklilerin sorunlarını çok iyi bildiklerini dile getirdi.

Sinop Milletvekili Karadeniz daha sonra Ayancık Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu dikiş, nakış, elişi yetiştirme kurslarında eğitim alan kadınlarla bir araya geldi. Kursiyerlerin büyük ilgi ile karşıladığı Karadeniz kursiyerlerle sohbet etti. tel kırmadan, biçki dikişe, sabırla işlenen nakışlar, kanaviçelere kadar kadınlarca üretilen el emeği göz nuru ürünleri dikkatle inceledi ve kursiyerlerden bilgi aldı. Kadınların emekle işlediklerini görmekten mutluluk duyduğunu belirten Karadeniz, kursiyerlere başarılar diledi. “Bir partinin kimliği ile değil, bu ülkenin bir vatandaşı olarak referandumda neden hayır denmesi gerektiğini anlatmaya geldim” diyen Karadeniz, şunları söyledi:

“Ayancıklı kadınlar, yıllar boyu ektikleri keteni eğirip dokuyarak elde ettikleri kumaş üzerinde harikalar yaratmışlardı. Yorucu ve sabır isteyen bir emek işi olan Ayancık keteni ile yaptıkları kumaşlara sabırla nakışlar işliyorlardı. El emeği, göz nuru bu işlerin hakkını veren kadınlarımıza bugün çok önemli bir görev düşüyor. O da, gözümüz gibi sakındığımız, canımız, ciğerimiz evlatlarımızın geleceği için ‘hayır’ demek. Hayır dersek, evlatlarımızdan ileride hayır dualarını alırız. Vatan evlatlarımızdan hayır dualarız alırız. Kadınlarımızın, ülkemiz için, çocuklarımız için hayır diyeceğine inanıyorum.”

Karadeniz daha sonra Ayancık Devlet Hastanesi’ne giderek burada tedavi gören hastaları ziyaret etti, onlarla ve yakınları ile sohbet etti, hastalara geçmiş olsun dileklerini ileterek şifa diledi.

IMG-20170322-WA0039.jpg görüntüleniyor

IMG-20170322-WA0048.jpg görüntüleniyor

IMG-20170322-WA0054.jpg görüntüleniyor

IMG-20170322-WA0063.jpg görüntüleniyor

IMG-20170322-WA0069.jpg görüntüleniyor

IMG-20170322-WA0074.jpg görüntüleniyor

12030

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.