CHP’Lİ KARADENİZ ENGELLİLERİ ZİYARET EDEREK SORUNLARINI DİNLEDİ

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Türkiye Sakatlar Derneği Sinop Şubesini ziyaret ederek engelli vatandaşlarla buluştu, sorunlarını dinledi.

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, CHP Sinop İl Başkanı Barış Ayhan ve Merkez İlçe Başkanı Aysun Özsönmez Türkiye Sakatlar Derneği Sinop Şubesini ziyaret etti. Karadeniz, Dernek Başkanı Murat Karagülmez ve engelli vatandaşlarımızla sohbet ederek onların sorunlarını dinledi. “Engellilerimizin en büyük engeli, sevgisizliktir. Engellilerimizi eşit görmeyen anlayıştır” diyen Karadeniz, engellilerin ekonomik, sosyal ve siyasal hayata katılmalarını sağlayacak uygulamaların bir an önce yaşama geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Dernek Başkanı Murat Karagülmez de engellilerin evlerinde hapis hayatı yaşamak zorunda bırakıldığını, istihdamda, eğitimde, sosyal yaşamda fırsat eşitliği tanınmadığını söyledi. Barış Karadeniz’e sorunlarının çözümüne ilişkin taleplerini ileten Karagülmez, Milletvekili Karadeniz’in çözüm için destek ve katkıda bulunmasından mutluluk duyduklarını dile getirdi.

12040

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.