CHP’li KARADENİZ: “TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

     CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan heyetle Ordu’da yaşanan sel felaketi sonrası sorunların yerinde tespiti, çözüm önerilerinin planlanması ve takibi için Ordu’daki sel bölgesine giderek incelemelerde bulundu.
     CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, Denizli Milletvekili Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Ordu İl ve İlçe Başkanlarından oluşan heyetle Ordu, Ünye ve Perşembe’de bölgeyi ziyaret eden CHP’li Karadeniz “Bölgede yaşanan sel felaketi vatandaşımıza maddi ve manevi ciddi zararlar vermiştir.” dedi.

     Karadeniz; “Yıkılan köprüler, çöken yollar, sel suları altında kalan haneler, asfalt ve beton olmayan mahallelerle ulaşımın kesilmesi, balıkçı tekne ve barınaklarının gördüğü hasar, tonlarca fındığın denize dökülmesi ve bir vatandaşımızın sel sularına kapılarak yaşamını yitirmesi afetin bilançosunu gözler önüne seriyor” dedi.
     Yalnızca Ordu değil tüm Karadeniz bölgesi için afet önlem ve eylem planlarının hazırlanması gerektiğini ifade eden CHP’li Karadeniz “Karadeniz Bölgesi iklim değişikliklerine ve yapısal hatalara en hızlı yanıt veren bölgemiz. Dolayısıyla bölgeye yapılacak yapay planların çok iyi analiz edilmesi gerekir. Gerekli adımlar atılmazsa yatakları değiştirilen dereler, yapılaşmaya açılan alanlar ve alt yapı planları ile ilgili yanlış kararların bedelini ödemeye devam ederiz. Doğal afetlerin verdiği hasar planlama hatasının ürünü ise bunu kader değil, hatadır. Ekonomik kayıpların bir an önce telafi edilmesi ve bölgedeki afet izlerinin silinmesi için yapılacak çalışmaların destekçisi ve takipçisi olacağız ” diye konuştu.

12042

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.