CHP’li Karadeniz; “Yeni başlangıçlarla daha güçlü adımlar atacağız”

31 Mart Yerel Seçimlerine doğru Sinop’un her köşesinde vatandaşlarla bir araya gelen CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz seçim süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Bu seçim döneminin yerel seçimlerden çok daha fazlası olduğunu kaydeden CHP’li Karadeniz, 24 Haziran seçimlerinden sonra vatandaşın beklentilerinin çok altında kalan bir yönetim anlayışı ve ekonomik göstergelerin yerel seçimlere etki edeceğini ifade etti.
Demokrasi ve kalkınmanın temel hedeflerine ulaşmasında yerel yönetimlerin önemini vurgulayan CHP’li Karadeniz “Ülkesine, memleketine, insanına sahip çıkmanın daha iyiye ulaşmada önemli bir araç olduğuna ve bunu başarmak için birlik olmanın gerekliliğine inanan biri olarak her kesimden vatandaşımızın fikirleri benim için kıymetlidir.
Bu seçim arifesinde de farklı sosyal yaşam ve siyasal görüşe sahip pek çok vatandaşımızla dertleşme ve sohbet etme fırsatımız oldu. Herkesin ortak kaygısı ‘gelecek’. Merkezinde insan ve toplumun olmadığı bir ekonomi anlayışının faturasını ödemek istemiyorlar. Ünlü iktisatçı Keynes’e sormuşlar ‘Üstat, koşullar değişirse ne yaparsınız?’ Keynes “Koşular değişirse ben de değişirim” demiş. Görüyorum ki vatandaşımızın geldiği durum tam olarak bu.
Artık manipülatif, saldırgan, ayrıştırıcı, iftira, karalama ve yalan yanlış söylemlerle ülkenin gerçek sorunlarının göz ardı edildiği, gerçeklikten ve halktan kopuk bir siyasi anlayışın hüküm sürdüğüne dair bir farkındalık oluşmuş. Haklılar, son bir yılda 1.5 milyon vatandaşımız işsiz kaldı. Kayıtlanabilen rakamlarla ülkede işsiz sayısı 3.5 milyona yükselmiş durumda. Gerçek işsizlik rakamları ise 8 milyonun üzerinde. İstihdamın düştüğü, en temel ihtiyaçlarda dahi vergilerin arttığı, market ve pazar fiyatlarının vatandaşımızın alım gücünün çok altında seyrettiği bir durumla karşı karşıyayız. Seçimlerden sonra gerçekleri görüp önlemlerimizi almak zorunda olduğumuzu her defasında dile getirdik. Bölgesel anlamda vatandaşlarımıza destek olmak için krizi atlatmanın yolları ile ilgili çalışmalarda bulunduk. Ancak güç birlikten gelir. Bu seçimlerde bunu başaracağımıza inanıyorum.

Bizler ülkesine ve insanına hizmet yolunda birliğimizi ve dayanışmamızı bozacak her türlü söylemin karşısında durarak her zaman ki gibi yolumuza devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Bu seçimlerde, ortak mücadelemiz olan demokrasi ve kalkınma yolumuzda yeni katılımlar ve başlangıçlarla daha güçlü adımlar atacağımıza, bunu da dayanışma ile başaracağımıza inanıyorum.” İfadelerinde bulundu.

bariş karadeniz ile ilgili görsel sonucu

12034

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.