CHP’Lİ YALOVA MİLLETVEKİLİ MUHARREM İNCE SİNOP’TA HALKA HİTAP ETTİ.

CHP Milletvekili Muharrem İnce referandum çalışmaları için  Sinop’a geldi.Kalabalığa hitap eden CHP’li İnce 16 Nisanda referandumunaneden hayır denilmesi gerektiğini anlattı. 18 Maddelik referandumu tam anlamıyla incelediğini belirtti.Ve  referandum sonrasındaTürkiye’nin gelişimine katkı sağlayacak herhangi bir yeniliğin gerçekleşmeyeceğini ifade etti.

İnce; “Değerli Sinoplular 18 maddelik bir referandum var. Bu 18 maddeyi en az 50 kere okudum. Acaba göz ardı ettiğim bir şey mi var. Bakayım dedim emeklilere bir şey var mı? Yok. Öğrencilere, esnafa var mı? Yok. Ekonomi ile ilgili bir şey var mı, terörle mücadelede bir şey var mı? O da yok. Ama birilerine bir şeyler var” dedi.

CHP’Lİ Muharrem İnçe Sinop’ta “Kararım Evet Oyum Hayır” diyerek açıklama yaptı.

Referandumun 18 Maddesinin dikkatlice okunması gerektiğini belirten CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, bu 18 maddeyi okuyan bir kişinin, referandumda evet oyu vermeyeceğini iddia etti. İnce; “Hayır diyenleri terörist ilan ettiler, PKK’da hayır diyor dediler. Ben hayır diyen PKK’lı görmedim. Habur’da çadır mahkemeleri kurup dakikalar içinde karar veren biz değildik. Oslo’da CHP’yi PKK’ya şikayet eden bunlar değimliydi. Ben buradan, aklından evet demeyi düşünenlere sesleniyorum. Kuran-ı kerimin ilk emri nedir? Hepimiz biliyoruz “oku”dur. Güzel kardeşim sen bunu okudun mu da buna evet diyorsun? Bu millet bunu okusun emin olun yüzde 1 bile evet çıkmaz. Eğer evet derseniz, 18 yaşında milletvekili seçilmesine evet diyorsunuz. Ben gençlerimizin siyasete girmelerine karşı değilim. Ama daha önce 30 yaşında milletvekili seçiliyordu 25’e düşürdüler. Siz hiç 25 yaşında vekil gördünüz mü? Ben 15 senedir meclisteyim görmedim. Diyelim ki 18 yaşında milletvekili olacak. Balıkçı Mehmet amcanın 18 yaşındaki çocuğu sizce milletvekili olabilecek mi? Kim olacak? Zenginlerin çocukları. O da 2 tane 3 tane olacak. Bizim ülkemiz genç bir nüfus. Her yıl 1 milyon 2yüz bin genç 18’e basıyor. Her yıl bu sayıda 2-3 tanesi vekil olacak, gerisi işsiz gezecek. O 18 yaşındaki zengin çocuğu vekillere hangi hakları vereceğiz? Dokunulmazlık vereceğiz, 20 bin TL maaş vereceğiz, askerlikten muaf edeceğiz. Diğer fakir ailelerin 18 yaşındaki çocukları gidecek askerde el bab’da şehit olacak. Ben hayır diyorum kardeşim bu düzene hayır” diye konuştu.

12071

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.