ÇINLAR SERT ESTİ, SORULARINA CEVAP İSTEDİ..

Durağan Bağımsız İl Genel Meclis üyesi Mesut Çınlar’dan Durağan Belediye başkanına ağır sözler. Çınlar Belediye başkanına ‘Devletin Malı Deniz, Yemeyen Keriz mi? Değirmenin suyu nereden geliyor?’ diye sorduğu basın açıklamasında, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, görev adı altında sık sık şehir dışına çıkıyor. Durağan Belediyesini vekaletle yönettiriyor, Belediye kasasından hem başkana hem de vekiline ücret ödeniyor !!! diyerek sert cümlelerle yüklendi.
Çınlar; açıklamasında belediye başkanına 14 maddelik soru yöneltirken bunlara cevap istedi. Çınlar ; “Belediye hesabından kendisine görev yazdırıyor, yerine vekil bırakıp vekalet ücreti ödüyor, araba kiralıyor, yakıt harcıyor, yemek, otel vb. masraflar yapıyor... “ diyerek başladığı açıklama da :
“Durağan Belediyesinin kiralamış olduğu WW Passat marka araç nereden ve kimden kiralanmıştır? Seçildiği günden bu güne kadar sürekli çelebi gibi gezen başkan, bu geziler için belediye kasasından, görev yolluğu, harcırah vb. isimler adı altında kendisi ne kadar ücret almıştır? Belediye kaç gün vekaletle yönetilmiş ve ne kadar vekalet ücreti ödenmiştir? Belediye başkanının şehir dışı görevlerinden belediyenin kazancı nedir?” dediği sorularına cevap istedi.

Görüntünün olası içeriği: Mesut Çınlar

 

 

 

ÇINLARIN AÇIKLAMASI VE SORULARI… AYNEN YAYINLIYHORUZ…

“Devletin Malı Deniz, Yemeyen Keriz mi?
Değirmenin suyu nereden geliyor?

DURAĞAN Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, görev adı altında sık sık şehir dışına çıkıyor. Durağan Belediyesini vekaletle yönettiriyor, Belediye kasasından hem başkana hem de vekiline ücret ödeniyor !!!

Belediye hesabından kendisine görev yazdırıyor, yerine vekil bırakıp vekalet ücreti ödüyor, araba kiralıyor, yakıt harcıyor, yemek, otel vb. masraflar yapıyor…

-Durağan Belediyesi çok mu zengin, hangi kaynaklardan ne kadar gelir elde ediliyor?

-Durağan Belediyesinin kiralamış olduğu VW Passat marka araç nereden ve kimden kiralanmıştır?

-Kiralama iddia edildiği gibi altyapı firması tarafından mı yapılmıştır?
-Eğer yapıldıysa hangi amaç, maksat ve gaye için kiralanmıştır?

-Başkanın bir günlük dış görevinin Durağan Belediyesine maliyetini bilen var mı?

-Belediyenin gelirleri giderlerini ancak karşılıyor diyen başkan, hangi amaç ve gaye için sürekli şehir dışına görev adı altında çıkıyor?

-Harcanan ödeneğin, kazanılandan fazla olduğu iddia ediliyor. Belediyeye bu gezilerle hangi hizmet kazandırılıyor?

-Bu şehir dışı görev giderlerinin belediyeye maliyeti nedir?

-Kamuoyunda ki söylentilere göre başkanın halka verdiği sözleri tutamadığı için belediyeyi vekaletle yönetip halktan kaçtığı iddia edilmektedir. Bu doğru mudur?

-Belediye başkanının şehir dışı görevlerinden belediyenin kazancı nedir?

-Sinop ilimizle bağlantılı bağlantısız bir çok ile gidiyor geziyor. Hangi il’den hangi hizmet alınmıştır? Gidip gezdiği bu illerde gördüğü ve bulduğu hangi değerli projeyi ilçemize kazandırmıştır?

-Seçildiği günden bu güne kadar sürekli çelebi gibi gezen başkan, bu geziler için belediye kasasından, görev yolluğu, harcırah vb. isimler adı altında kendisi ne kadar ücret almıştır?

-Belediye kaç gün vekaletle yönetilmiş ve ne kadar vekalet ücreti ödenmiştir?

-Devletin malı deniz yemeyen keriz misali her türlü rantın kitapda yeri bulunuyor ve bu yoldan belediye kasası hortumlanıyor mu?

-İsraf ve savurgalıktan başka başka kişisel çıkarlara hizmet edilip, duble maaş alındığı ve tüyü bitmemiş yetim hakkının yendiği doğru mudur?

Kamuoyu adına bu sorulara belediye başkanının nasıl bir açıklama yapacağı ve cevap verip vermeyeceği merak edilmektedir…”

12087

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.