ÇOCUK VE GENÇLERİN KORUNMASINA YÖNELİK DENETİM UYGULAMALARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Terör kaynaklı ideolojik faaliyetler ile her türlü zararlı faktörden uzak tutulması, eğitim ve öğretimin güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi okullar ve çevresinin ikinci yarıyıl başlamadan önce daha da güvenli hale getirilmesi amacıyla yapıldı.
İl Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlük ve Amirliklerince karma ekipler tarafından İl ve İlçe sorumluluk bölgelerinde bulunan üniversite ve yurtları çevresinde umuma açık yerler, okul çevreleri, park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet kafeler ve oyun salonları, umuma açık yerler, servis araçları ve diğer araçlar üzerinde denetim uygulaması yapılmıştır.
Yapılan denetimlerde; 1146 kişinin GBT kayıtları sorgulanmış, 113 kahvehane, 63 tekel büfesi, 31 içkili yer, 11 iddia ve ganyan bayii, 81 internet cafe ve oyun salonu, 138 park-bahçe ve metruk bina, 116 servis aracı ve 46 diğer araç denetlenmiştir. Yapılan denetimlerde 3 (üç) şahsın GBT sorgusunda arandığı tespit edilerek adli mercilere sevk edilmiştir. (bir) şahsa 5326 sayılı kanunun ilgili maddesi uyarınca yasal işlem,4 okul servis aracına çeşitli ihlallerinden ötürü yasal işlem,1 (bir) işyerine 4207 Sayılı Kanunun ilgili maddesi uyarınca yasal işlem yapıldığı ve denetimlerin aralıksız sürdürüleceği bildirildi.

12017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.