ÇÖP POLEMİĞİ, HIZ KESMEDİ.

Sinop Belediyesine kesilen ceza sonrası karşılıkı atışimalarla süren çöp polemiğine Duırağan ve Boyabat’ta girdi.Durağan CHP ilçe başkanı M. Ali KOÇ’uın açıklamaları ile alevlenen tartışmada Durağan Belediye başkanı Ahmet KILIÇASLAN’ın çöp sorununu doğrularken yapılan haberin ise kasıtlı olduğunu söyledi.Haber sonrası Durağan çöplüğünde düzeltme ve toprak örtme işleminin yapıldığı görülürken,Kılıçaslan açıklamasında, Boyabat, Durağan ve Saraydüzü ilçelerinin ortak birlik kurduğunu ifade etti.
‘Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’ için 2014 yılında göreve geldikten sonra çalışma başlattıklarını açıklayan Kılıçaslan daha önce yapılan Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’ projesinin neden revize edildiğini ise açıklamadı. Kılıçaslan, çöp sorununu kendilerinin hemen çözmek istediklerini, ifade ederek; “Sinop Belediyesi’nin sorununun muhalefet kanadı ile Durağan Belediyesini haber yaparak konunun saptırılması isteniyor. Bu sorun 2014 yılında başlamadı, ilçemizin çöple ilgili yıllardır sorunları var. Bizde istiyoruz ki bu sorunu hemen çözelim. 2014 Yerel Seçimlerinde verdiğimiz vaadler arasında yer alan Katı Atık Düzenli depolama Tesisi için göreve geldiğimizde girişimlerde bulunmuştuk. Durağan, Boyabat, Saraydüzü Belediyesi olarak Birlik kurularak üç ilçenin çöplerinin toplanacağı ortak Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi yapılması için proje çalışması gerçekleştirdik. BDS Birliği tarafından yürütülen proje İller bankasınca revize projesi yapım aşamasındadır. Projeler tamamlandıktan sonra inşaat ihalesine geçilerek, akabinde işletme planlarına uygun bir şekilde tesis faaliyetine başlayacaktır. Bu projenin hayat bulması ile üç belediyenin sorunu ortadan kalkmış olacak” dedi.

İller bankası ile yapılan 23.05.2017 tarih ve 13863 sayılı Boyabat-Durağan-Saraydüzü Katı Atık Bertaraf tesisi Revize projesi ne ait yazışmayı yayınlaması yeni bir tartışmayı da beraberinde getirdi.
Boyabatgazetesi.com adlı internet sitesi de bu açıklama üzerine Davut KOÇYİĞİT tarafından haberleştirilen haberde ağır bir yazı kaleme alarak Boyabat siyasetini ve Ak Parti yöneticilerini ağır bir dille eleştirdi. ‘2014 yılından bu tarafa Katı Atık Tesisi için geri sayım başladı. Yer teslimi yapıldı’ diye yapılan haberlerin Durağan Belediye başkanı Ahmet Kılıçaslan’ın açıklaması ve belgesi ile yalana çıktığını belirten site; “SİNOP’A DEĞİL DÖNÜN BOYABAT’A BAKIN’ manşeti ile yeni bir polemiğin fitilini ateşledi.
Site açıklamasında;“3 yıldır Boyabat, Durağan ve Saraydüzü için yapılması planlanan Katı Atık ve Bertaraf tesisi 3 ilçenin temel sorunuyken, bölgede geri dönülmeyecek hasarlar bırakırken, kimler tarafından niçin bitirilmesi için hızlı çalışma yapılmıyor? Kamuoyu niçin yanlış bilgilendiriliyor?
3 yıldır biz habercilere İhalesi İller Bankası tarafından yaptırılan; Boyabat, Durağan ve Saraydüzü Belediyelerince projesi hazırlanan katı atık bertaraf tesisinin 12.03.2014 tarihi itibariyle yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı, gibi manşetleri yazdırdığınız haberlerle bizlerle mi, yoksa bölge halkı ile mi dalga geçtiniz?
Sinop nüfüsunun hemen hemen yarısına tekabül eden 3 ilçede yıllardır yapılamayan fakat acilen yapılması gereken bu hizmetlerin öncelikle alınması için sandıktan Ak Parti seçmenin Boyabat’ta % 69.5, Durağanda % 83.0 ve Saraydüzün’de % 78.0 oy desteğinin cezasını mı veriyorsunuz?” diye sordu.

Boyabatlı siyasetçileri ve açıklama yapan Ak Parti il başkanını, konuyla ilgili tüm yetkilileri Boyabat çöplüğüne davet ederek;
KAMUOYU ADINA HERKESİ DAVET EDİYORUZ…
Sinop Milletvekillerimizi, Sinop’ta çöp konusunda duyarlılığını gösteren AK Parti Sinop İl başkanını, Boyabat belediyesini, Boyabat Ak Parti İlçe Başkanılığını, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanılığını, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanılığını ve konuyla ilgili tüm yetkilileri “Doğa Katliamına” dur demek için göreve davet ediyoruz.

 

120102

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.