ÇOŞTUKÇA ÇOŞUYORUZ HAMDOLSUN!

Adam kayırmacılık arttı.
Yolsuzluk, rant, hırsızlık arttı.
Rüşvet arttı, faiz çoğaldı.
Zina arttı, bina çoğaldı.
Ekonomi çöktü.
Eğitim çöktü.
Sağlık çöktü.
Adalet çöktü.
Adaletsizlik tavan yaptı.
Huzur çöktü.
Mutluluk çöktü.
Geçim çöktü.
Suç arttı.
Suçlu arttı.
Suç çeşidi arttı.
Cezaevi sayısı arttı.
Mahkum sayısı arttı.
Eğitimsiz! mezunlar arttı.
Hasta sayısı arttı.
Hastanın adı “Müşteri” oldu.
Hastanenin adı “Ticarethane.”
Öğrencinin adı “Müşteri” oldu.
Okulun adı “Ticarethane.”

Bakmayın siz şişirme laflara..
Abartılara, esmelere, gürlemelere..
“Batı bizi kıskanıyor” söylemlerine..
Ürettiğimiz Çaykur’un kilosu bizde 26 TL iken, aynı Çaykur’un Alman marketlerinde 9, 50 TL olduğunu medya organlarında gördük. Alman marketlerin reklam görsellerinde gördük. Etin kilosu bizde 45 TL iken aynı etin kilosu yabancı ülkelerde çok daha ucuz. Bunun gibi yüzlerce örnek vermek mümkün. Benzin, mazot, LPG litre fiyatı bizde aldı, başını gidiyor. Dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanıyoruz, tüketilen ürünlerin yarısı vergi. Üreten bir ekonomiden tüketen bir ekonomi sistemine geçtik bile. Sırtımız tarıma dayalı değil. Üretim yok. Topraklar işlemiyor. Tarım bitti, çiftçi öldü! Ecevit döneminde “Dolar” artınca, Ecevit suçlu. AKP döneminde “Dolar” artınca, Batı suçlu!..

Ey Amerika, ey İsrail, ey Almanya diyerek milli! kahraman oluyoruz. Rüşvetçi Zarrab’ı, ona ödül verip hapisten kurtaranları da bir kenara koyalım.
Her şeye alkış tutarken unuttuğunuz bir şey var; Büyükelçisini dahi kovamadığımız ABD’den nohut, ne eti olduğu belli olmayan Sırplardan et alıyoruz.
Hamdolsun ekonomi çoşuyor. Ne çoşması hatta uçuyor!..

İMAMLARA SİYASET YASAKLANDI!

Çok yerinde bir karar..
Anayasa Mahkemesi, imamların siyasi parti temsilcisi gibi davranmalarının yasalara aykırı olduğunu, siyasi faaliyet ve mitinglere katılıp, bulunduğu ortamlarda siyasi partileri öven ya da yeren diyanet personelinin görevlerinden uzaklaştırılmasının yasalara uygun olduğuna hükmetti.
Peki AKP mitinglerinde bayrak sallayanlar, cami içinde iktidara oy isteyenler, köy camilerinden AKP kongrelerine davet edenler, iktidar partisi ile iç, içe olup kırk takla atanlar, izinli olduğu gün namazı terk edenler, menfaat ve göze girme yarışında olanlar, AKP iktidarının lehine eylem ve söylem de bulunan, halkı iktidara oy vermeye zorlayan diyanet personelleri içinde geçerli olacak mı?
Yoksa AKP’li olmayanlar müslüman değil mi?
Yoksa AKP’yi eleştiren herkes hain mi?
Nedir bu torpil?
Nedir bu adaletsizlik?
Nedir bu korku?

12055

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.