CUMHURBAŞKAN’INDAN SİNOP’A VE SİNOP ÜNİVERSİTESİNE SELAM

Sinop üniversitesi rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, yükseköğretim kurulu tarafından düzenlenen «i̇slam ülkeleri rektörleri forumu”nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir süre sohbet etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sinop’a

ve Üniversiteye selamlarını ileterek Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın’a çalışmalarında başarılar diledi.
Programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın yanı sıra, Bakanlar, Kamu Kuruluşlarının Yöneticileri, İslam Ülkelerinin Türkiye Büyükelçileri, YÖK Üyeleri, Devlet ve Vakıf Üniversitelerinin Rektörleri ile İslam coğrafyasında yer alan 30’un üstünde ülkeden 120 üniversite rektörü katılım sağladı. 
Forum’un açılış oturumunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç birer konuşma gerçekleştirdi.
Konferansın düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik ederek, bilim adamlarına çalışmalarında başarılar dileyen CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan, İslam Ülkeleri Rektörleri Forumunun hayırlara vesile olmasını diledi. 
İslam ülkeleri arasında yeni bir yükseköğretim alanının oluşturulması ve buna yönelik işbirliklerinin yapılması amacıyla Yükseköğretim Kurulutarafından düzenlenen «İslam Ülkeleri Rektörleri Forumu» yayımlanan sonuç bildirgesi ile sona erdi.

12048

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.