CUMHURİYET COŞKUSU BİR BAŞKA GÜZEL!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde ve ilçemizde de coşku ile kutlandı. Sinop il merkezinde fener alayı ve Sinop Belediyesi tarafından organize edilen konser büyük ilgi gördü. Sinoplu vatandaşların oluşturduğu fener alayı ve sonrasında gerçekleşen konserde Onuncu Yıl Marşı, İzmir Marşı katılanlar tarafından büyük bir coşku ve
heyecanla okundu.

Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yıl dönümü Sinop’ta çeşitli etkinliklerle kutlandı. 28 Ekim Pazar günü Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başlayan etkinlikler, 29 Ekim Pazartesi günü sabah saatlerinde Vali Köksal Şakalar’ın makamında tebrikleri kabul etmesinin ardından İskele Meydanında devam etti. Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yıl dönümü kapsamında iskele meydanında gerçekleştirilen kutlama programına Sinop Valisi Köksal Şakalar, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Belediye Başkanı Baki Ergül, Cumhuriyet Başsavcı V. Burak Balcı, Sinop Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Serap Ustaoğlu Tırıl, Sinop Barosu Başkanı Avukat Hicran Kandemir, Vali Yardımcısı ve İl Özel idaresi Genel Sekreteri İzzet Ercan, Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil Altıntaş, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törenler, Vali Köksal Şakalar ve Belediye Başkanı Baki Ergül’ün tören alanına gelişi ve vatandaşları selamlamasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam eden törende konuşan Vali Köksal Şakalar, tüm Sinopluların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.

 

Durağan’da da Cumhurişyuet bayramı etkinlikleri 28 Ekim’de Atatürk anıtına çelenk koyma törenleri ile başladı. Durağan Belediye meydanında yapılan kutlamalara Durağan Kaymakamı Osman Çelikkol, Durağan belediye başkanı Ahmet Kılıçaslan, Durağan Cumhuriyet başsavcısı Fatih Kaya siyasi parti temsilcileri, kamu kurumlarının müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler büyük bir beğeni ile izlenirken günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Durağan kaymakamı osman Çelikkol yaptı. Çelikkol konuşmasında cumhuriyetin kuruluş yıllarında bu güne kadar geçtiği süreci anlattı. Çelikkol; “29 Ekim 1923 tarihinde ‘Türk Milletinin tabiat ve şiarına en uygun idare, Cumhuriyet idaresidir.’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyetin, atalarımızdan ulusumuza kalan en büyük miras ve vazgeçilmez bir ulusal değer olduğunu söyledi.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği törenlerde anaokulundan liseye kadar öğrencilerin sergilediği etkinlikler vatandaşların büyük takdirini toplarken, velileri de duygulandırdı.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, açık havaGörüntünün olası içeriği: 1 kişi, gökyüzü, ağaç, kalabalık, çocuk ve açık havaGörüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

12053

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.