Cumhuriyetin 93. Yılından Resimler…

29  Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı. Bayram töreni 28 Ekim tarihinde Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreniyle başlarken, 29 ekim günü vatandaş ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilirken esnaf ve vatandaşlarda balkonlarına astıkları bayraklarla cumhuriyet coşkusuna ortak oldu. Öğrencilerin büyük bir coşkuyla ortaya koydukları ve sundukları gösterilerle renklenen Cumhuriyet Bayramı’n da dereceye giren, ödül alan cumhuriyet sevdalısı öğrencilerimizin isimlerini istememize rağmen vermeyerek bu sevince gölge düşürdüler!

O NEDENLE CUMHURİYETLE BÜYÜYEN VE COŞKU İLE KUTLAYAN, ŞİİR YAZAN, KOMPOZİSYON YAZAN, DERECEYE GİREN VE DE ÖDÜL SEVİNCİNİ YAŞAYAN ÖĞRENCİLERİMİZİN İSİMLERİNİ SİZLERLE PAYLAŞAMIYORUZ.

 Çünkü bir kağıt parçasını basından  saklayarak isim listesinin fotoğrafını çekmemize bile  müsaade etmeyerek sansür uyguladılar. İsim listelerini vermeyerek cumhuriyet coşkusuna gölge düşüren yasakçı bu zihniyeti kınıyor,  basın mensupları olarak protesto ediyoruz. Yetkilileri yaptıkları programlarda basına karşı daha duyarlı olmaya çağırıyoruz.

 UNUTULMAMALIDIR Kİ;  “BASIN MİLLETİN MÜŞTEREK SESİDİR!”

 CUMHURİYET YASAKLARIN DEĞİL, ÖZGÜRLÜKLERİN ADIDIR!

İLÇE MİLLİĞİTİMİN BASINA TAKINDIĞI BU TAVRI ŞİDDETLE KINIYOR! BİR İSİM LİSTESİNi VERMEKTEN İMTİNA EDEN ZİHNİYETİ TOPLUMUN ÖZGÜRLÜKÇÜ VİCDANLARINA ve de CUMHURİYET SEVDALILARINININ COŞKUSUNA GÖLGE DÜŞÜRENLERİ TOPLUMUN AK VİCDANLARINA HAVALE EDİYORUZ!

 O nedenle haberlerini  yazmıyor; sadece video ve resimleri ile Cumhuriyet’in bayramını kutluyoruz! Yorum siz değerli okurlarımıza  aittir…

12011

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.