DEDE’DEN ZEHİR ZEMBEREK; VAADLER YERİNE GELMEDİ!

Belediye meclis üyeliğinden istifa eden  Ak Partili Hüseyin DEDE’den  zehir zemberek bir açıklama geldi. İstifa sonrası sessizliğe bürünen ve ilerleyen süreçte açıklama yapacağını belirten DEDE’nin açıklaması geniş yankı uyandıracak. Dede açıklamasında; belediye başkanının uygulamalarını sert bir dille eleştirerek vaatlerini yerine getirmemekle suçladı. DEDE’nin yaptığı yazılı basınaçıklamasını aynen yayınlıyoruz;

30 Mart 2014 Tarihinde Durağan Belediyesinde belediye meclis üyesi olarak seçildim. Yaklaşık 3,5 yılı aşkın süredir bu görevimi sürdürdüm. Ancak belediye başkanının yaptığı uygulamalarda yanlışları olduğunu bir çok defa kendisine söylememize rağmen herhangi bir değişikliğin olmadığını gözlemledim. Bu yanlış uygulamaların ilçemize zarar verdiğini ve dolayısı ile bu yanlışların içerisinde olmamak için Meclis üyesi olarak devam etmemin zarar vereceğini düşündüm.

Belediye Başkanının seçim beyannamesinde söylemiş olduğu ve Beyan ettiği yatırımların ve şehir düzenlemesinin bir çoğunun Beş yıllık sürenin dolmasına çok az bir zaman kalmış olmasına rağmen gerçekleştiremediğini ve kalan zaman zarfında da gerçekleştirme imkanının bulunmadığını gördüğümden bu görevimden istifa etmenin daha doğru olacağını düşünerek Durağan Belediyesinde yapmakta olduğum Belediye Meclisi görevimden istifa ettim.

Bu istifam gönül verdiğim Ak Parti’den istifa anlamına gelmemektedir. Partideki üyeliğim devam etmektedir. Partimizin kurucusu olan Cumhurbaşkanımız Genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı var gücümüzle desteklemeye devam edeceğim. 2014 yılında bize oy verip Belediye meclisi üyesi olarak seçen çok değerli Durağan halkına ve Partimize Teşekkür ediyorum. İstifam sebebi ile göreve getirilen arkadaşımıza da yeni görevinde memleketimize iyi işler yapmasını temenni ediyor Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

120224

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.