DENETİM UYGULAMASI YAPILDI

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ve vatandaşların mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması,çocukların suça sürüklenmesinin ve suç mağduru olmasının engellenmesi, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini etkileyecek zararlı alışkanlıklardan ve sağlıklarını etkileyecek tehlikeli maddelerden korunması amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlük
Ve Amirliklerince toplam 99 personelin katılımıyla oluşturulan karma ekipler tarafından İl ve İlçe sorumluluk bölgelerinde bulunan okul çevreleri, park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet kafeler ve oyun salonları, servis araçları vb. yerlerde denetim uygulaması yapıldı.Yapılan denetimlerde; 313 kişinin GBT kayıtları sorgulanmış, 39 kahvehane, 60 tekel büfesi, 21 içkili yer, 8 iddia ve ganyan bayii, 24 internet kafe ve oyun salonu, 45 park-bahçe ve metruk bina, 31 servis aracı ve 25 diğer araç denetlenmiş; 1 araca ilgili Kanun maddesi gereği yasal işlem yapılmıştır. Yapılan kontrollerde işyeri ruhsatı bulunmayan 1 (bir) işyeri ile ilgili tutanak tutularak gerekli işlemler başlatılmıştır. İl genelinde alkol, tütün mamulü, sigara ve çakmak gazı vb. maddelerinin çocuklara satışının engellenmesi için toplam 109 (yüz dokuz) işyerine gerekli tebligat yapılmış olup; herhangi başka bir olumsuzluğa rastlanmamıştır.
Ayrıca Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli tarafından “Sevgili Anne ve Babalar”, “Sanal Dünyada Güvende misiniz?”, “Güvenli İnternet” ve “Prensesler Unutmayın” broşürleri öğrenci, veli ve okul görevlilerine dağıtılarak kendilerine bilgilendirme yapılmıştır.
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın huzur ve güvenliğine yönelik denetimler aralıksız ve kararlılıkla devam edeceği bildirildi.

 

12028

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.