DİJİTAL KUŞATMA!

Günümüzde nerdeyse her çocuk mahpus, her aile kuşatma altında. Bu kuşatma topla tüfekle filan değil ama ondan daha tehlikeli başka vasıtalarla gerçekleşiyor: televizyon, bilgisayar, cep telefonu ve diğerleri. Günümüz dijital dünyasında gerçek ile sanal adeta iç içe geçmiş durumda. Evde veya okulda kendine ait değerleri öğrenen çocuk, bilgisayar ve televizyon karşısında gördükleri ve duyduklarıyla çelişki yaşıyor. Zihni karışarak gelgitler içerisinde bocalıyor.
Modern dünyada şehirler büyüdü, kalabalıklaştı, çevreye güven azaldı ve çocuklar eve hapsoldular. Daha sonra bilgisayar icat edildi bu kez modern dünyanın çocukları bilgisayara mahkûm oldular. Gelinen son noktada ise anne balar diziye, çocuklar da bilgisayar oyunlarına bağımlı hale geldiler.
Öncelikle şunu ifade etmeme izin verin. Eğer çizgi film/animasyon ve bilgisayar oyunlarının, “çocuklar ve gençler hoş vakit geçirsinler, evde sıkılmasınlar biz de bu sayede üç beş kuruş para kazanalım” düşüncesiyle yapıldığını zannediyorsanız derin bir uykuda olduğunuzu hatırlatmak durumundayım.
Belli bir amaç için yapılan/oluşturulan çizgi film/animasyon ve bilgisayar oyunları çocuk ve gençlerimizi kendi kültürüne yabancılaştırıyor. Peki, nereye yaklaştırıyor? Tabi ki emperyal baronların emellerine. Dijital dünyanın yeni oyun ve oyuncakları adeta kanserli bir hücrenin vücutta sinsice yayılması gibi çocuklarımızın ruh dünyalarına derinlemesine tesir ederek onları tehdit ediyor. Sözde oldukça masum görünen bu çizgi/animasyon filmler ve bilgisayar oyunları sihir, büyü, cinsellik, şiddet ve dini simgeler (Hristiyanlık, satanizm, illuminati gibi) olmak üzere çocuğun ruhi ve zihni dengesini bozacak içeriklerle dolu.
Bu sanal şer odakları çocuk ve gençlere gönderdikleri bilinçaltı (subliminal) mesajlarla onların temiz ve pak dimağlarını kirletiyorlar. Gözlerini ve gönüllerini bir çeşit subliminal hipnoza tabi tutarak kendilerine “gönüllü köle” etmenin peşindeler.
Bugün vicdandan ve insaftan nasipdar olamamış cahil bir güruh hendekler kazarak bu necip milleti canından bezdirirken, diğer taraftan kazdıkları kültürel ve emperyal hendeklerde milyonlarca çocuğumuzun ve gencimizin ilmini, imanını ve geleceğini kuşatan bu asalaklara kulak mı tıkayacağız?
Dostlar, kabul etsek de etmesek de sanal dünyada olup bitenler ile gerçek dünyada olup bitenler birbirine çok benziyor. Sanal dünyada gücü elinde bulunduranlar ile gerçek dünyada komiserliğe soyunanlar aynı. ABD, Japonya, Çin, İngiltere, Fransa, Kanada, Avustralya gibi ülkeler film ve oyun endüstrisinde başı çeken ülkeler. Peki, bu ülkelerin gerçek dünyada neler yaptıklarını söylemeye gerek var mı?
Diğer taraftan milli ve manevi değerlerine sıkı sıkı bağlı olduğunu söyleyip sonra da bu olup bitenlere gözünü ve kulağını tıkayan zavallılara ne demeli?
Allah bu aziz millete basiret ve feraset versin. İlim ve irfan ile mücehhez kılıp hikmetlerinden mahrum eylemesin.
AMİN!

12029

Ahmet KOCACAN

Ahmet KOCACAN

Eğitimci-Yazar-Psikolojik Danışman Ahmet KOCACAN, 1977 yılında Balıkesir’de doğdu. İlköğretim ve ortaöğrenimini doğduğu ilde tamamladı. 2000 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden lisans diploması ile mezun oldu. Daha sonra Anadolu’nun değişik il ve ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde “Psikolojik Danışman” unvanıyla görev yaptı. Aynı zamanda yurt içi ve yurt dışında farklı kurum, kuruluş, dernek, seçkin okul, kreş ve dershanelerde öğretmen, öğrenci ve veli odaklı yüzlerce eğitim semineri ve konferanslar düzenledi. Ahmet Kocacan'ın 2010 yılında BEN BISIKLET ISTIYORUM , 2011 yılında BÜYÜDÜKÇE, 2013 yılında DAVRANIŞ REÇETESI, 2015 yılında da IKI GÖNÜL BIR OLUNCA isimli yayınlanmış -şimdilik- dört eseri bulunmaktadır. Bu kitaplar okuyucuların fevkalade beğeni ve takdirini kazanmış ve kazanmaya devam etmektedir. Ahmet Kocacan çocuk ve aile konularında danışmanlık ve yazarlık yapmanın dışında farklı Avrupa ülkelerinde (Almanya, Fransa, Hollanda, Isviçre ve Belçika) seminer ve eğitim çalışmalarında da bulundu. Televizyon programlarına konuk olarak katılarak çocuk eğitimi ve eşler arası ilişkiler konusunda programlar yaptı. Yazar Ahmet KOCACAN, hali hazırda ülke sathında ve Avrupa’da seminer, eğitim ve konferanslar düzenlemenin yanı sıra, sinopşehirgazetesi, duragan57.com, damla.nl isimli yurt içi ve yurt dışında çeşitli gazete ve internet sitelerinde eğitim ve aile konularında köşe yazarlığı da yapmaktadır. Ayrıca Ahmet Kocacan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın gönüllü ve sertifikalı eğiticilerindendir. Kendisi seminer, eğitim, kitap ve yazarlık çalışmalarındaki hedefini, “en büyük derdim, bu toplumun ve çocuklarının mutluluğu ve başarısıdır” sözleriyle özetlemektedir. Psikolojik Danışman Ahmet KOCACAN, Türkiye’nin her yerinden ve Avrupa’dan seminer programları için davetler almanın yanı sıra yeni proje ve kitap çalışmalarına devam etmektedir. Ahmet KOCACAN evli ve iki çocuk babasıdır. Yayınlanmış Eserleri . Ben Bisiklet İstiyorum (3. Baskı) . Büyüdükçe (4.Baskı) . Davranış Reçetesi (2. Baskı) . Iki Gönül Bir Olunca (1. Baskı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.