DİKMEN TOKİ İLE FARK ATACAK!

CHP’li Dikmen Belediye Başkanı Saim İstanbullu’nun girişimleriyle Dikmen’de TOKİ tarafından başlatılan 94 konutluk projede sona gelindi. Mescid’i, sosyal alanları, çocuk parkları ve otoparkıyla Dikmen TOKİ konutları ilçelere fark atacak.

DİKMEN, MODERN BİR İLÇE OLMA YOLUNDA

saim istanbullu ile ilgili görsel sonucu

 

2014 yerel seçimleri sonrası Dikmen ekonomisine can katacak projeleri hayata geçirmek için yoğun bir çaba sarf eden CHP’li Dikmen Belediye Başkanı Saim İstanbullu, ilçeler arasında bir ilki gerçekleştirerek 94 konutluk TOKİ inşaatını Dikmen’e kazandıran isim oldu.
Dikmen’de TOKİ tarafından yapımına başlanan 94 konutluk proje de sona yaklaşıldı. 6 Nisan’da kuraları çekilerek sahiplerini bulacak olan konutların büyük oranda tamamlandığı belirtildi.
94 Konutluk inşaatların bitmesi ile birlikte Dikmen ekonomisine önemli bir katkı sunacağı belirtilirken nüfusun da artmasına ekonomik canlılığın yaşanmasına vesile olacağını belirten Dikmen Belediye Başkanı Saim İstanbullu; “Dikmen oluşturulan bu konutlarla büyüme ve gelişme yolunda önemli bir adım atmıştır.”
İstanbullu; “İlçenin küçük olması ve sürekli göç yaşanması nedeni ile kırılan umutlar yerini umuda bırakmış Dikmen esnafının geleceğe ümitle bakmasına vesile olmuştur. Seçildiğim günden bu tarafa tek amacım ilçe halkının geleceğe daha güvenle bakacakları yaşanılabilir bir ilçe yolunda model olabilecek atılımlar yapmaktı. Bu kapsamda gerek Samsun’a gerekse Gerze’ye çok yakın olan ilçemiz cazibe merkezi olacak ve bu avantajlarını ilçe halkının ekonomisine katkı olarak sunacak tüm adımları atmayı hedefliyorduk. Bu kapsamda gerek ilçemizde görev yapan memurların gerekse ilçeye gelmek isteyen gurbetteki hemşerilerimizin ve de ilçe merkezinde yaşayıp ucuz konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızı düşündük. Bu noktada yaptığımız girişimler neticesinde ilçedeki konut açığını giderecek olan TOKİ konutlarının başlaması için çalışmalar yaptık. Bu gün bir çok ilçede olmayan ama Dikmende 6 blok üzerine inşa edilen TOKİ konutları, içinde mescidi olan otopark, çocuk oyun parkı ve çevre düzenlemesi gibi eklentilerinin bitmesi ile birlikte Dikmen modern bir şehir görüntüsü ile hafızalara kazınacaktır” dedi.
Yatırım için nakliyatın en önemli, unsur olduğunu belirten İstanbullu; “İlçemiz küçük olmasına karşılık ulaşım noktasında sıkıntısı kalmamış geleceğe ümitle bakan modern bir ilçe olma yolunda hızla ilerlemektir. Bu gün ilçeye bir başka hava katan TOKİ konutlarının gerek nüfus gerekse sosyal alanları, mesire yerleri ve temiz havası ile en önemli uğrak yerlerinden biri olacağına, ilçe esnafına da çok ciddi katkılar sunacağına inanıyorum” dedi.

12071

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.