DUDEF’TE KRİZ! SİAD YARDIM KOLİLERİDE AK KADINLAR’DA…

Geçtiğimiz haftalarda olağanüstü bir kongre gerçekleştiren birlik ve beraberlik mesajları verilen Durağanlı derneklerin oluşturduğu federasyon DUDEF’te yardım kolileri dağıtımı sonrası kriz patladı.

Bir şunu diyen bir yazı 'DURAĞAN İLÇESİ İLİ DUDEF VE ÇEVRE SEVRE SİNOP OYLE KÖYLERÄ DERNEKLER FEDERASYONU 2006' görseli olabilir

Gazetemize gelen bilgilere göre kongre salonunda DUDEF’in tarafsız ve siyasi argümanlardan uzak hareket etmesi noktasında karar alınırken Durağan’da dağıtımına başlanan yardım kolilerinin Durağan belediyesi tarafından dağıtılması kriz başlattı. Yönetim kurulu üyelerinden gazetemize gelen bilgilerde “belediyenin siyasi bir ayağı var bu nedenle biz yönetim kurulu oluşumunda ve sonrasında yaptığımız toplantılarda bu durumu kabul etmedik ve dağıtımın kaymakamlık aracılığı ile yapılmasını istemiştik. Ama belediyenin dağıtım yapması aldığımız karara aykırı ve kendimizi kullanılmış hissediyoruz” diyerek duruma tepki gösteren yönetim kurulu üyelerinden önemli isimler “bu durum doğru ise bizim birlik ve beraberliğimiz başlamadan bitmiştir. Biz her siyasi partiye eşit mesafede olacağımızın sözünü verdik. Görünen o ki DUDEF tarafgirlik içerisine girmiş birlik ve beraberlik zedelenmiştir” diyerek tepki gösterenler ilk yönetim kurulunda konunun gündeme geleceğini belirttiler.
DUDEF Genel Başkanı H. İbrahim AKTAN’ın ise eleştiriler sonrası yönetim kurulu üyelerine yapılan yardımın bir kısmının “Sultangazi belediyesinden Durağan belediyesine verilmek üzere DUDEF aracılığı ile ulaştırdık” dediği öğrenildi.

SİAD YARDIM KOLİLERİDE AK KADINLAR’DA…


Diğer yandan SİAD’da son dönemde yaptığı yardımları siyasi mekanizmalar aracılığı ile topluma ulaştırması SİAD’ı eleştirilerin odağına oturtmaya başladı.Durağan ‘da SİAD temsilcisi Emin ADIGÜZEL’in dışında SİAD yardım kolilerinin bir kısmını da resmi görevde bulunan AK Parti kadın kolları başkanlığı aracılığı ile yardımlarını Durağanlılara ulaştırırken gazetemize gelen vatandaşlarda sivil toplum örgütlerinin amaçlarından uzaklaştığını ve iktidarı ayakta tutmak için çaba gösterdiğinin altını çiziyor.
Sivil toplum örgütlerinin siyasi mekanizmalar aracılığı ile yardımlarını ulaştırmaya başlaması sosyal medya da son dönemlerin en çok eleştirilen konuları arasında yer almaya başladı. Buna karşılık yardıma muhtaç hale gelen vatandaş ise gelen yardımlarla Ramazan ayını, geçirmeye zorlu ekonomik koşullar arasında ayakta kalmaya çalışıyor

12025

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.