DURAĞAN CHP KURUMLARI VE İYİ PARTİ’Yİ ZİYARET ETTİ..

36.sı düzenlenen Durağan Cumhuriyet Halk Parti Olağan Kongresi ile İlçe Başkanı seçilen Mustafa EKER ve yeni Yönetim Kurulu Üyeleri kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ettiler. EKER ve Yönetim Kurulu Üyeleri ilk önce Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN’ı makamında ziyaret etti. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Belediye Başkanı KILIÇASLAN;CHP İlçe Başkanı Mustafa EKER’e hitaben “Öncelikle şahsınız da yeni yönetim kurulu üyelerinizi kutluyorum.Demokrasilerin olmazsa olmazı olan Muhalefet partileri her açıdan çok önem arzetmektedir. Bizler hizmet sevdasıyla yola çıkmış bulunuyoruz.Bu noktada partilerin isimlerinin hiç önemi yoktur.Yeter ki; ilçemize hizmet noktasında birlikte çok güzel çalışmalara imza atabilelim.Bizler insanız elbette hatalarımız olacaktır.Her türlü eleştiriye açık olmalıyız.Siyaset yapacağız ama ilçe halkımıza hizmet noktasında sizlerin önerilerini hayata geçirmek bizim en önemli görevimiz olacaktır.Burada hepimizin amacı ilçemize en güzel şekilde hizmet etmek” dedi.
CHP İlçe Başkanı Mustafa EKER ise “muhalefeti olmayan bir iktidar uluslar için çok tehlikelidir. Bunun için siz iktidar partisi olarak biz muhalefet partisini yaşatmalısınız. Bizler CHP olarak iyi olan doğru olan tüm çalışmalarınızda sizleri destekleyeceğiz ve alkışlayacağız.Ama yanlış uygulamalarınızda muhalefet gereği uyarılarımızı yapacağız yanlışları birlikte düzeltme fırsatı sunacağız” dedi.
Ziyaret sonrası Başkan KILIÇASLAN, CHP İlçe Başkanı Mustafa EKER’e Durağan’ımızın maketini hediye etti. EKER ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ikinci durağı İlçe Kaymakamı Akın ORUÇ oldu. İlçe Kaymakamı Akın ORUÇ ziyarette başkan EKER ve yönetim kurulu üyelerini tebrik etti. Kaymakam ORUÇ “öncelikle yeni yönetim kurulunuzu ve sizleri kutluyorum.Muhalefet gelişmişlik adına bir ülkenin en önemli unsurudur.Sizlere ilçemiz adına çok büyük görevler düşmekte. Bizler Devlet kurumları adına hiç bir parti ayrımı yapmaksızın tüm partilerin yanındayız. Kapımız sonuna kadar sizlere açık. Ülkemiz seviyeli dürüst ve devletinin yanında iktidar ve muhalefet partileri ile muasır medeniyetler seviyesine yükselecektir” dedi. EKER ise “Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak öncelikle devletinin yanında yer alan bir misyon ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan bürokratların devlet görevi esnasında iktidar ve muhalefet farkı gözetmeksizin devlet adına görev yapmalarını bekliyoruz.Hepimizin hedefi aynı.İlçemizin hak ettiği gelişmeyi yakalaması için bizlerde muhalefet partisi olarak üzerimize düşen görevleri sonuna kadar gerçekleştireceğiz”dedi.
EKER ve Yönetim Kurulu Üyeleri daha sonra sırasıyla Durağan Mal müdürü Hüseyin ÖZCAN, İlçe Jandarma Komutanı J. Teğmen Yunus TURGUT, İlçe Emniyet Müdürü Engin İLGÜN, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ersin İLERİ ve Durağan Cumhuriyet Başsavcısı Soner ŞAHİN’i makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.

DURAĞAN CHP YÖNETİMİ ‘İYİ PARTİ’Yİ, ZİYARET ETTİ!

ilçelerde de sıklıkla yapılması gerektiğini ifade eden CHP Durağan ilçe başkanı Mustafa Eker, ziyarette demokrasinin yaşaması parlamenter sistemin geri, getirilmesi için 16 Nisan referandumunda ‘HAYIR’ diyenlerin ne kadar haklı bir gerekçe ilekarşı çıktıklarını bu sürecin gösterdiğini ifade etti. HAYIR blokunun bir arada ve güç birliği içerisinde hareket etmesi için tüm özverinin gösterileceği mesajını veren Eker; “Genel başkanımızın demokrasiye olan inancı ve Türkiye deki demokratik güçleri bir arada tutma gayretine ilçe teşkilatları olarak bizlerde değer veriyor bu kapsamda gerekli çalışmaları yapıyoruz. Özellikle 16 Nisan referandumu öncesinde bireysel olarak il il ilçe ilçe gezen sayın Meral AKŞENER başkanlığında kurulan İYİ Parti’nin ülkemiz ve de ilçemiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz” dedi.
Gelecek günlerde de demokrasinin yaşaması parlamenter sistemin yerleşmesi için 16 Nisan’da başlayan birlikteliğin bundan sonraki demokratik süreçte de en azından yerel iş birliklerle süreceğine inandıklarını belirten Eker; “Gelecek yerel ve genel seçimlerde karşımızda sadece bir siyasi hareket değil devletin tüm imkanlarını geçmişte dolduğu gibi gelecekte de kendi ikballeri için seferber eden devleti zaafa uğratan bürokrat ve siyasetçiler göreceğiz. Bunlara karşı birlikte mücadele etmek vatandaşın hakkını korumak demokrasinin temel direği siyasi partilere düşecektir. İşte o nedenle bizi güçlü kılan birlikte olmak birlikte haksızlıklara karşı mücadele etmek sesimizi ortak olarak yükseltmektir. Bu gün zulüm varsa karşısında biz olacağız. Hukuk yoksa yollarda biz olacağız. Adalet kaybolmuşsa karanlığa ışık tutan el, karanlıkta ses veren dil olacağız. İYİ Parti adı gibi iyi bir demokrasinin mücadelesini 16 Nisan’da bireysel olarak, Akşener’e gönül verenlerle birlikte vermiş bir oluşumdur. Bu duruşunu gelecekte de göstereceğine bu mücadeleyi vereceğine yürekten inanıyoruz. Yönetim kurulu üyelerine partiye gönül verenlere CHP Durağan ilçe yönetim kurulu olarak saygılarımızı sunuyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi..

 

 

 

12057

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.