DURAĞAN’DA ŞEHİT İDRİS GEZER KÜTÜPHANESİ AÇILDI

“Şehitlerimizin Adını Yaşatmaya Ant İçtik” Sloganıyla yola çıkan Sinop İli İlçesi Kültür ve Yardımlaşma Derneği “SİYAD” Durağan ve Erfelek’te kütüphane açılışı yaptı. SİYAD’ın Durağan temsilcisi Emin ADIGÜZEL’in yürüttüğü süreçte Z kütüphane okula teslim edilerek açılışı gerçekleştirildi.

SİYAD tarafından Durağan’da Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda Şehit İdris Gezer adına yaptırılan Z Kütüphanenin açılışına Şehit İdris Gezer’in Annesi Ünzile Gezer, Babası Şükrü Gezer ve kardeşleri katıldığı açılış törenine Durağan Kaymakamı Ahmet Tozlu, SİYAD genel Başkanı Adnan Çeliker, SİYAD Onursal Başkanı İsmail Kabakçı, SİYAD genel merkez yöneticileri, şube başkanları, Ak Parti Durağan İlçe başkanı Hasan Yıldırım, CHP Durağan ilçe Mustafa Eker, MHP Durağan ilçe başkanı Mehmet Yılmaz ve vatandaşlar katıldı.
Törende bir konuşma yapan SİYAD Başkanı Adnan Çeliker, katkı verenlere teşekkür ederek “şehitlerimizin ismini yaşatmak için bizde bu duygu ve düşüncelerle yola çıktık. Bütün ilçelerimizde şehitlerimizin ismi ile kütüphanelerimizi açacağız” dedi.
Açılışta bir konuşma yapan Kaymakam Tozlu’da şehitlerimiz adına yapılan her organizasyonda bulunduklarını belirterek; “şehitlerimizin organizasyonda kelimeleri boğazına düğümlenen bir insanım. Şehidimizin ismini böyle bir kütüphane ile yaşatmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. İlçemizde şehitlerimizin şehtilerimizin isimlerini yaşattığımız yerler var. Bundan sonra da olacak. İçinde bulunduğumuz süre zarfında şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin oluşturduğu bir dernekleri var. Ama fiziki olarak toplanacakları bir yer olsun diye bizde den bir ricaları vardı. Bu konuda da bir iş adamımızın desteği ile yol kat etmiş durumdayız. Yakın zamanda inşallah bunları da buraya yerleştireceğiz. İş adamlarımız dedik, hem Durağan içerisindeki iş adamlarımız hem gurbetteki iş adamlarımız hem de içerdeki ve gurbetteki Sinoplu dostlarımız bu ve benzeri hiç bir faaliyette bizi yalnız bırakmıyorlar” dedi.
Şehit İdris Gezer Kütüphanesi açılışında şehidin künyesi ve geçmişi okunurken yardıma destekte bulunan kişilere de teşekkür belgeleri verildi. SİYAD tarafından getirilen hediyelerde okul öğrencilerine sunuldu.

1203

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.