DURAĞAN’I UNUTTULAR, HATIRLANSIN DİYENLER İMZANIZI BEKLİYORUZ!

DURAĞAN’I UNUTTULAR, HATIRLANSIN DİYENLER İMZANIZI BEKLİYORUZ!

Saadet partisi Durağan ilçe başkanlığı meydanlara iniyor.  Yıllardır Durağan’ın Ak Partiye büyük bir destek verdiğini fakat gerekli hizmeti alamadığını belirten Saadet Partisi Durağan ilçe başkanı Menderes Piyaloğlu, askerlik şubesinin açılması, halk bankasının getirilmesi ve toplulaştırma sorunlarının bitirilmesi ile ilgili olarak imza kampanyası başlattı. 29 Mart Perşembe günü 2 ayrı n okta da stand açarak vatandaşlardan imza isteyecek olan Saadet partisi Durağan ilçe Başkanlığı amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi. Piyaloğlu; “Durağan her dönem Ak Parti iktidarına büyük bir destek vermiş ama istediği hizmeti alamamıştır. Sinop’un diğer ilçeleri gelişirken Durağan sürekli küçülmüş, sosyal ve ekonomik olarak göçmüştür. Her seçim döneminde fabrika kurmakta, halka bankası açılmakta askerlik şubesi konuşulmakta seçin sonrası ise unutulmaktadır. Bu durum kabul edilebilir değildir. İnsanın hafızası Durağanlının aklı ile sanışı alay edilmektedir. Her seçim aynı vaatlerle halkın karşısına çıkanlara istedikleri hizmeti alabilmeleri, eylem bazında imzaları ile destek vererek bunu talep etmelerini bekliyoruz. Amacımız siyaset değil Durağan’ın hak ettiği hizmeti alabilmesi hususunda iktidara imzalı bir uyarı vermektir. Toplulaştırma dediler, Durağanın yıllarını yediler.  Her geçen gün eriyen nüfus, kapanan esnaf, giden göç halkımızı uyandırmaya yetmediyse diyecek sözümüz yok. Ama inanıyoruz ki yalanlarla gelenler yalanları bitsin halk kendi, sorunlarına imzaları ,ile destek çıksın. Biz bu imzaları gerekli mercilere ulaştırarak göçen ilçenin tekrar eski günlerine dönmesine, halkın artık bilinçlendiğini sözlerle değil icraatlar la hareket ettiğinin görülmesini istiyoruz” dedi.

Piyaloğlu, hangi partiden hangi dernekten olursa olsun tüm durağan sevdalılarının bu farkındalık eyleminde imzaları ile destek vererek hizmetlerde unutulan Durağan’ın hatırlanmasına vesile olmalarını  beklediklerini söyledi.

 İmza kampanyasının Durağan ilçe merkezinde yer alan Durağan Belediye parkında ve Pazaryeri girişine konulan imza standları üstünden alınacağı belirtildi. Farkındalık yaratmak ve  imza kampanyasına destek vermeyen isteyen Durağan severler imza standına bekleniyor.

12085

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.