DURAĞANLI HEMŞEHRİMİZDEN SUDA BATMAYAN ARABA!

Liseli Öğrenci Suda Batmayan Araba Yaptı. 2 yaşında bir bebeğin hayatını kaybettiği kaza haberinden etkilenen Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi öğrencisi Nazlı Nur Karaboğa (15), denize uçan veya su birikintisinde mahsur kalan araçlarda can kaybı yaşanmaması için “Batmayan Araba” isimli bir projeye imza attı.

Bağcılar belediyesi Enderun yetenekli çocuklar merkezinde eğitim gören Durağanlı Ali ihsan KARABOĞA’nın kızı Nazlı Nur KARABOĞA yeni bir buluşa daha imza attı. Yaptığı bilimsel çalışmalarla dikkat çeken Karaboğa daha öncede; AKILLI OTOMOBİL GÜNEŞLİĞİ , GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ŞARZ OLAN OTOMOBİL AKÜSÜ , KÜL SUYU gibi buluşları olan ödül almıştı. Nazlı Nur KARABOĞA Bu sefer yeni bir projeye daha imza attıarak dikkat çekti. Karaboğa; son yaptığı çalışma ile SUDA BATMAYAN ARABA projesi ile dikkatleri çekti. Lise öğrencisi Nazlı Nur KARABOĞA Yaptığı çalışmalarla hem Sinop’un hemde Durağan’ın yüz akı oldu.
Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde eğitim gören Nazlı Nur Karaboğa (15) araç sürücülerinin ve yakınlarının canını kurtaracak bir sistem geliştirdi. Televizyonda izlediği bir haberden etkilendiğini ve bu fikrin oluştuğunu belirten Karaboğa: “Haberlerde karşımıza sık sık suya düşen araçlarla ilgili kazalar çıkıyor. Suya batan araçlarda ölenler de oluyor. En son 4 kişilik bir aile suda hayatını kaybetmişti. Aralarında 2 yaşında bir kız da vardı. O bebeğin ölümü beni çok üzdü. Çok kötü bir duyguydu. Bunun önüne geçilmesi gerektiğini düşündüm ve bunu tasarladım. Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’nde öğretmenlerimin de yardımıyla ‘Batmayan Araba’ projesini yaptık. İnşallah bundan sonra kimse üzülmez” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor

12099

One thought on “DURAĞANLI HEMŞEHRİMİZDEN SUDA BATMAYAN ARABA!

  • Avatar
    01/11/2018 tarihinde, saat 15:38
    Permalink

    Durağanımız dan gençlerimizin bu başarıları bizleri gururlandırmaktadır.Tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.