Duygusuz Nasıl Yaşar Bir İnsan?

İnsan duyguları ile yaşayan bir varlıktır ve insanın yaptığı her işte aklı kadar duyguları da etkilidir. Bu duygular günlük hayatımızda bizi yönlendiren hislerdir. Biz duygularımıza göre mutlu olur ya da acı çekeriz.İnsan duyguları olmadan yaşayamaz.
Herhangi bir olay karşısında öfkelenir, sempati duyar, kızar, mutlu olur yani olaylara çeşitli tepkiler verir. Verilen tüm bu tepkiler duygularımız aracılığıyla gerçekleşir. Özellikle de aşırı duygusal insanlar davranışlarında aklından ok duygularını kullanır.
Ancak zaman zaman yanlışa düşmemek ve daha sağlam adımlar atabilmek için kişinin duygularını kontrol etmeyi bilmesi gerekmektedir.
Duygularımız bizi insan yapan değerlerin başında gelir. İnsandan başka hiçbir canlının duyguları yoktur. Bu nedenle zaman zaman da duygularımızın sesini dinlemeli ve yapacağımız işlere karar verirken duygularımızı da dikkate almalıyız.
Tüm bunları yaparken insanı mutlu eden en güzel duygunun da sevgi olduğunu unutmamalıyız.

Duygusuz nasıl yaşar bir insan?

Bakıyorum şeriat ülkelerine. Sadece bakakalıyorum… İnsan olarak yukarıda belirttiğim duygular bu insanlarda yok…

Nasıl bu kadar duygusuz, sevgisiz olabilir bir insan. O kadınlara yapılan işkence, acı, nefret….
BİZ SİZE KADINLAR OLARAK NE YAPTIK? Biz bu öfkeyi, bu nefreti, hakareti vs. hak etmedik.
Tek başına ekmek aldı diye çıktı evinden Afganlı kız…
Sonra ne mi oldu!! Kafası bedeninden ayrıldı! Sırf Kadın ve tek başına ekmek almaya çıktığı için.
Yunan’ın bile yapmayacağı kötülükleri bu millete yaptılar, yapıyorlar, yapmaya devam edecekler. Medeniyet Şeriatsa neden şeriat isteyenler şeriatla yönetilen ülkelerden laik ülkelere kaçıyor? Hani şeriat medeniyetti???!!?? Sonsuz teşekkürler Mustafa Kemal Atatürk…

Bu Ülkede KADIN olmak zor,

Bu Ülkede KADIN yaşamak zor,

Bu Ülkede KADIN olarak ölmek bile zor…

Kadın yaşıyor, Diyorlar ki neden yaşıyor?
Kadın geziyor, diyorlar ki kadın neden geziyor?
Kadın ölüyor, diyorlar ki neden? Peki ya siz bunları soranlar neden İNSAN olamıyorsunuz? Bu kadar duygusuz olmayın, bu kadar nefret dolu olmayın!

Meşru müdafaa yapan kadınlar hapiste. Yapmayanlar mezarda. Burası Ortadoğu’da bir ülke.

Kadın erkek eşitliğine inanıyor musunuz? Kadınların evde, sokakta, işte, okulda özgürce, güvenle ve eşitçe var olabilmeleri gerektiğini düşünüyor musunuz? Eşit işe eşit ücret almaları, eşit eğitim olanaklarına ulaşmaları ve kendi bedenleri üzerinde kontrol sahibi olmaları gerekli mi? Tüm bu sorulara evet cevabı verdiyseniz tebrikler, siz de bir feministsiniz.

“Az gittik uz gittik bir arpa boyu yol gittik…” bile diyemiyoruz… Kadın hakları için kadınlar ve haklarını savunan erkekler sokaklarda haykırarak dertlerini anlatmaya çabalarlarken, günün, haftanın gelişmelerinin üçüncü sayfalık haberleri yürek dağlıyor…

* Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın. *
Dünyada her şey kadının eseridir. Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa, erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmaya çalışmalıdırlar.

1206

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.