EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DEĞERLENDİRMESİ YAPILDI

Sinop Valisi Hasan İpek,2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı 1. döneminde alınan önlemlerin değerlendirme toplantısına katıldı.
Toplantı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Çok Amaçlı Salonunda gerçekleştirildi.İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan,İl
Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdür V. Osman Tiryaki ve İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürü J. Yarb. Özgür Kılıç, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında alınan ve alınacak güvenlik tedbirleri hakkında sunumlarını gerçekleştirdiler.
Toplantıda konuşma yapan Vali İpek; Sinop olarak 2017 yılının Mart ayından bu yana tekli eğitime geçen nadir illerden birisiyiz. Sinop’un Köyleri ve İlçeleri de dahil olmak üzere her yerde tekli eğitim yapılıyor. Bu tekli eğitim, eğitim ve öğretimin kalitesinin göstergesidir. Bizde inşallah bu göstergeyi daha da ileriye götürmek için elimizden gelen çabayı sarf etmeye devam edeceğiz. Aynı zamanda çocuklarımızın kötü alışkanlıklara maruz kalmamaları ve kötü alışkanlık edinmemeleri için gerekli çalışmalara bu dönem de devam edeceğiz. Bu güzel koordinasyon, bu güzel iş birliği yani eğitimle, emniyetle, Jandarmayla, aileyle, muhtarlarla olan iş birlikteliği bu dönem de devam edecek. Ülkesinin, Vatanının, Bayrağının, Milletinin ne anlama geldiğini bilen çok iyi öğrenciler yetiştirmemiz gerekiyor.”dedi.
Yapılan toplantıya İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil Altıntaş, Sinop Belediye Başkan Yardımcısı Rahmi Balfidan, İl Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Hiçdurmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, İl Sağlık Müdürü Mehmet Erşan, Kurum Müdürleri, Okul Müdürleri, Mahalle ve Köy Muhtarları ile Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.

12034

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.