EKER’E 50 BİN TL.LİK TAZMİNAT DAVASI

CHP Durağan ilçe başkanı Mustafa Eker’in Durağan Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi ile ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında gündeme getirdiği ve sorduğu 13 soruya konunun muhatapları halen cevap vermezken 12. Soruda yer alan Durağanda ismi önde çıkan tekstilci DUDEF genel başkanı Halil İbrahim Aktan Mustafa Eker’e Durağan Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 50 bin TL.lik tazminat davası açtı.


Esenler’de faaliyet gösteren 1 Mart 2022 tarihinde faaliyete başlayan Haktan Motorlu Araçlar Turizm İnşaat Gıda Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. adına Halil İbrahim Aktan temsilcisi olarak dava açtı. CHP ilçe başkanı Mustafa Eker’in aylar öncesinden basın açıklaması ile gündeme getirdiği ve kooperatifin devlet arsasını istedikleri kişilere verebilmek için kooperatifi paravan olarak kullanılacak açıklamasını yapmıştı. Aradan geçen 10 ay sonra kooperatif Küçük sanayi sitesi yapacağız diyerek üyelerden para toplamış toplanan para ile belediyeden 15 dönüm arsa almıştı.

Alınan arsa gazetemiz imtiyaz sahibi ve CHP ilçe başkanı Mustafa Eker’in aylar önce dediği gibi bir iş adamına satılmak istenmesi üyelerin tepkisine neden olmuş şiddetli tartışmalar yaşanmıştı. CHP ilçe başkanı Mustafa Eker’de konu üzerine açıklamalarını hatırlatarak ‘HAKLI ÇIKMAK BİZİ ÜZÜYOR’ başlığı ile kooperatif yönetimine 13 maddelik bir soru sormuştu. Sorular içerisinde yer alan ve arsayı almak isteyen ve Durağan’da sıfır araç kampanyaları düzenleyen ve ismi verilmeyen araç satıcısı işadamı ile kooperatif ya da AKP yönetiminin bir çıkar ilişkisi olup olmadığı sorgulanarak; “Araçları bayilerden filo sistemi üzerinden satın alan ve 2. Ele düşüren, ucuza mal eden daha sonra araçları sıfır araç diyerek Durağanda bürokrattan, siyasetçiye kadar herkese satan, devlette nitelikli dolandırıcılık suçu oluşturan ve iktidar gücü ile korunan, kollanan ucuz araç vererek önemli bir mevkide yer tutan işadamı ile sizin ya da parti üyelerinizin bir ortaklığı veya çıkar ilişkiniz bulunuyor mu?” sorusuna yer vermişti.
Aktan bu cümleleri mahkemeye taşıyarak müvekkilin şirketin yetkilisi olduğu ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında başkanlık yapmakta olduğu veya yönetiminde yer aldığını ifade ederek; Aktan’ın ticari itibarını ve saygınlığını zedelemekten 50 bin TL.lik tazminat davası açtı.

12047

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.