EMEKLER SERGİ DE! Halk Eğitim

Sinop’un Durağan İlçesinde aynı günde 3 sergi açılışı gerçekleşti. Durağan protokolü hızlı bir tempoyla 3 açılışa da katıldı.
Sergilere; Durağan Kaymakamı Akın Oruç, Durağan Savcısı Hakan Aksoy, Durağan Belediye Başkan vekili Hüseyin Büyük, Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Durağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ersin İleri, AK Parti Durağan İlçe Başkanı Ahmet Usta, CHP Durağan İlçe Başkanı Mustafa Eker, MHP Durağan İlçe Başkanı Osman Yıldırım, Saadet Partisi İlçe Başkanı Menderes Piyaloğlu, İYİ Parti İlçe Başkanı Hasan Cicioğlu, Kamu Öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Sergi açılış konuşmasını gerçekleştiren Durağan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Gültekin sergiye katılanlara ilgilerinden dolayı teşekkür ederek“ 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün açmış olduğu yılsonu sergisine hoş geldiniz. Kursiyerlerimizin bir yıl boyunca emek verdiği eserleri ve el işlerini bugün burada sizlerin beğenisine sunmak bizler için büyük onur ve gurur kaynağıdır. Emeği geçen tüm kursiyerlerimize,öğretmenlerimize ve sergi açılışımıza katılan sizlere teşekkürlerimi sunuyorum
Sayın Kaymakamım, Halk Eğitim Merkezleri ,tüm bireylere, toplumun içindeki tüm renklere hizmet vermeyi kendine amaç edinmiş, Çağdaş normları benimsemiş, yerel değerlere önem veren, eğitim kurumlarıdır. Halk Eğitim Merkezleri yöre insanına; en iyiyi, en doğruyu, en güzeli her zaman, her yerde ve herkese sunan eğitim kurumlarıdır.
Kursların en önemli özelliği insanımızın sosyal ve kültürel gelişmesini sağlamak, onlara bilgi beceri kazandırmak, okuma yazma bilmeyenlere okuma yazma öğretmek, bir üst öğretim sınavlarına hazırlamak, kültürel eserlerimizi korumak, yaşatmak ve yaygınlaştırmaktır.
Bu yıl merkezimizce 87 adet kurs açılmış olup,bu kurslara, 953 kadın 430 erkek olmak üzere toplam 1183 öğrenci ve kursiyer katılmıştır. Bunun yanında 700’e yakın Açık Öğretim Lisesi ve 50’ye yakın da Açık Öğretim Ortaokulu Öğrencimiz vardır.
Sayın Davetliler Biraz sonra açacağımız sergide Kursiyerlerimiz, el emeği göz nuru çalışmalarını bizlerin beğenisine sunmuşlardır. Bu çalışmalar kursiyerlerimize bir el becerisinin yanında, ekonomik katkı,bir iş başarmanın öz güvenini de kazandırmaktadır.
Konuşmamı bitirirken bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın kaymakamımıza, belediye başkanımıza, milli eğitim müdürümüze okul aile birliği yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum” dedi.
Daha sonra konuşma yapan Durağan Kaymakamı Akın Oruç; “el emeği göz nuru eserlerin büyük bir özveri ve heyecanla yapılarak sergiye açılıyor. Burda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Haber-Foto:Tuğrul TÜRK

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve açık hava

 

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

 

12086

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.