ENGELLİLER GÜNÜ MÜNASEBETİYLE DÜZENLENEN PROGRAMA KATILDI

Sinop Valisi Hasan İpek ve Eşi Gülten İpek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Sinop Üniversitesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu çok amaçlı salonunda düzenlenen programa katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih Keleş’in açılış konuşması ile devam etti.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih Keleş’in açılış konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Özel İlkevim Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler gerçekleşti.
Sinop İl merkezinde ve İlçelerinde ikamet eden engelli vatandaşlar ve ailelerinin hayat öykülerinin anlatıldığı video gösterimi izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.
Düzenlenen Program, Sevgi, gayret, başarı ve yetenekleriyle engelleri aşan ailelerimize plaket takdiminin akabinde sona erdi.
Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu çok amaçlı Salonu’nda düzenlenen programa Sinop Valisi Hasan İpek ve Eşi Gülten İpek Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb.Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih Keleş, Kurum Müdürleri, öğrenciler, vatandaşlar, etkinliğin onur konuğu olan Engelli bireyler ve aileleri katıldı. Vali Hasan İpek ve Eşi Gülten İpek, 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle VİP Cafe’de düzenlenen akşam yemeğine katıldı.
Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinde bulunan yaklaşık 80 öğrenci ile akşam yemeğinde bir araya gelen Vali Hasan İpek ve Eşi Gülten İpek, yemeğe katılan engelli öğrencilerle bir süre sohbet ettiler. Her biriyle yakinen ilgilenerek çeşitli hediyeler verdiler.

 

 

12043

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.