EVET-HAYIR

Evet-Hayır… Bugünlerde ülkenin nabzı bu iki kelime ile atıyor. Evet ya da hayır diyenler arasında siyaseten ciddi bir rekabet var.
Tabiatıyla haberlerin ana konusu, kahve muhabbetlerinin hassas noktası bu. Bazen tansiyon yükseliyor, kalabalıklar coşuyor; kimi zaman da karşıtlıklar bu iki kelime üzerinden anlam buluyor. Anlayacağınız ülkemiz evet ile hayır kelimelerine kilitlenmiş durumda.
Bir eğitimci olarak benim de evet ve hayır dediğim konular var. Fırsat bulmuşken nelere evet, nelere hayır dediğimi izin verin arz edeyim.
Eğitimin ve eğitimcilerin tüm ülke sathında niteliğinin artırılmasına: Evet!
Milli, manevi ve ahlaki değerlerin ete kemiğe bürünerek hayat bulmasına: Evet!
Kitaba ve okumaya âşık bir nesil ve millet oluşturmaya: Evet!
Allah’tan korkan, kuldan utanan bir toplumda yaşamaya: Evet!
Bilgiyi üretim ile taçlandırarak Türk’ün gücünü dünyaya duyurmaya: Evet
Geçmişin tecrübesi ile yeniden dirilişe ve yükselişe: Evet!
Aile huzuru, birliği ve dirliğine: Evet!
Bunlara EVET dediğimiz gibi HAYIR dediğimiz konular da var. İşte onlardan bazıları:
Eğitim konusunun sadece nicelik bakımından ele alınıp değerlendirilmesine: Hayır
Eğitimcilerin etkisiz ve yetkisiz kılınarak öğrencilerin elinde adeta “şamar oğlanına” döndürülmesine: Hayır
Çocuk ve gençlerin göz göre göre suça sürüklenmesine: Hayır
Evlilik ve aile kurumunun dinamiti olan izdivaç ve moda programlarına: Hayır
Toplumun zihnine ve gönlüne her türlü ahlaksızlığı tohumlayan dizilere: Hayır
Kitaba uzak, teknolojiye yakın bir topluma: Hayır
Milli, manevi ve ahlaki değerlerin yerlerde paspas olduğu bir ülkeye: Hayır
Tüketim kültürünün kölesi haline gelen ‘zavallı’ bir gençliğe: Hayır
16 Nisan referandumu sonuçları evet ya da hayır olarak ifade ettiğimiz dertlerimize deva olabilir mi onu bilemem. Ancak şu tespiti yapabilirim: Bu meseleler kökten çözüme kavuşmadığı takdirde evet ya da hayır cephesinin kazanması aslında kayıp olmaya devam edecektir.

12044

Ahmet KOCACAN

Ahmet KOCACAN

Eğitimci-Yazar-Psikolojik Danışman Ahmet KOCACAN, 1977 yılında Balıkesir’de doğdu. İlköğretim ve ortaöğrenimini doğduğu ilde tamamladı. 2000 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden lisans diploması ile mezun oldu. Daha sonra Anadolu’nun değişik il ve ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde “Psikolojik Danışman” unvanıyla görev yaptı. Aynı zamanda yurt içi ve yurt dışında farklı kurum, kuruluş, dernek, seçkin okul, kreş ve dershanelerde öğretmen, öğrenci ve veli odaklı yüzlerce eğitim semineri ve konferanslar düzenledi. Ahmet Kocacan'ın 2010 yılında BEN BISIKLET ISTIYORUM , 2011 yılında BÜYÜDÜKÇE, 2013 yılında DAVRANIŞ REÇETESI, 2015 yılında da IKI GÖNÜL BIR OLUNCA isimli yayınlanmış -şimdilik- dört eseri bulunmaktadır. Bu kitaplar okuyucuların fevkalade beğeni ve takdirini kazanmış ve kazanmaya devam etmektedir. Ahmet Kocacan çocuk ve aile konularında danışmanlık ve yazarlık yapmanın dışında farklı Avrupa ülkelerinde (Almanya, Fransa, Hollanda, Isviçre ve Belçika) seminer ve eğitim çalışmalarında da bulundu. Televizyon programlarına konuk olarak katılarak çocuk eğitimi ve eşler arası ilişkiler konusunda programlar yaptı. Yazar Ahmet KOCACAN, hali hazırda ülke sathında ve Avrupa’da seminer, eğitim ve konferanslar düzenlemenin yanı sıra, sinopşehirgazetesi, duragan57.com, damla.nl isimli yurt içi ve yurt dışında çeşitli gazete ve internet sitelerinde eğitim ve aile konularında köşe yazarlığı da yapmaktadır. Ayrıca Ahmet Kocacan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın gönüllü ve sertifikalı eğiticilerindendir. Kendisi seminer, eğitim, kitap ve yazarlık çalışmalarındaki hedefini, “en büyük derdim, bu toplumun ve çocuklarının mutluluğu ve başarısıdır” sözleriyle özetlemektedir. Psikolojik Danışman Ahmet KOCACAN, Türkiye’nin her yerinden ve Avrupa’dan seminer programları için davetler almanın yanı sıra yeni proje ve kitap çalışmalarına devam etmektedir. Ahmet KOCACAN evli ve iki çocuk babasıdır. Yayınlanmış Eserleri . Ben Bisiklet İstiyorum (3. Baskı) . Büyüdükçe (4.Baskı) . Davranış Reçetesi (2. Baskı) . Iki Gönül Bir Olunca (1. Baskı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.