EYLEMLERLE SESİMİZİ DUYURACAĞIZ..


Yeğin; “konumuz çiftçi haklarının üretici haklarının korunması yönünde çalışmalar yapmamızı gerektiriyor. Bu günlerde bu işin ana sorumlusu olan İlçe Tarım Müdürlüğü de ihtiyaçlarımıza cevap veremiyor. Tarım Müdürlüğünde mühendisimizi ve veteriner hekimimiz yok.Bu nedenle kırsal kalkınmanın önemli merkezilerinden biri olan geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan ilçemiz büyük bir boşluğa düşmüş durumda. İlçe Tarım 1 müdür ve 1 sağlık teknisyeni ,ile hizmet vermektedir. Yaklaşık 1 yıldır ziraat mühendisi olmadığı gibi 1 aydır veteriner hekimimiz yok. İlçe sahipsiz…
Köyden gelen vatandaşlarımız tapuda arsa bölmek isteyen hemşerilerimiz zor günler yaşıyor.Yazışmalar gecikiyor gurbetteki hemşerimizi işini göremiyor, köylü çaresizce bekliyor. Ziraat odası olarak çeşitli mevkilerdeki arkadaşlara siyasetçilere sorunumuz ilettik söyledik ama çare bulamadık” dedi.

SESİMİZİ DUYSUNLAR  DUYMAZLARSA BİZ  DUYURACAĞIZ!
Yeğin ; “Çeltik hasat sezonundayız başlangıcında olmayan ziraat mühendislerinin açığını görevlendirmelerle çözmüştü. Şimdi o da yok.. Özellikle hasat döneminde biçerdöverlerin denetimsizce tarlalara girmesi nedeni ile oluşacak zararın tarifi yok. Denetimlerin olması için teknik ekibin mutlaka olması gerekiyor. Tarım Müdürlüğünde köylünün işini görecek derdine derman olacak teknik ekip kalmamıştır. Bu sorunun bir an önce çözülmesini bekliyoruz. Aksi takdirde Ziraat odası olarak üyelerimizin üreticimizin haklarını korumak için gerekirse sesimizi duyuracak eylemler yapmak zorunda kalacağız” dedi.

12041

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.