Facebook Sazanı Olmayın

Facebookta son bir kaç gündür bir furya almış başını gidiyor.  ROMA TÜZÜĞÜ Nedir allah aşkına. 🙂

 

İşte Metin

Yarın teslim tarihi…!!!!!!!
Paylaştığımız her şey, yarın herkese açık olacakmış. Silinmiş veya izinsiz olan mesajlar bile. Sadece bir bitti ve önlem almak her zaman için tercih edilir.. Kanal 13 Facebook’ta gizlilik konusunda konuşmuşlar. (Facebook’u veya Facebook’a fotoğraf, bilgi, mesaj ve gönderiler, hem geçmiş hemde gelecekte kullanmak için facebook izni ile herhangi bir tarafa izin vermem..) Bu ifade ile Facebook ‘a, bu profili ve /veya içeriği doğrultusunda bana karşı herhangi bir eylem alabilmesi kesinlikle yasaktır.. Gizlilik ihlali ve yasası, yasalar tarafından ceza (1_308_1_1_103 308_103 ve Roma tüzüğü…) Not ;Facebook artık kamu taraf.. Tüm üyelerin bu şekilde bir not göndermesi gerekiyor.. İsterseniz bu sürümü kopyalayıp koyun.. Böyle bir ifadeyi en az bir kez yayınla, Teknik olarak fotoğraflar kullanımı ve profil devletle ilgili bilgi içinde.. Paylaş kopyala ama kendi adınız olsun…. Güvenliğiniz için..ÇOK ÖNEMLİDİR… AVUKATLAR KOPYALAYIP YAPIŞTIRMAKTA FAYDA GÖRÜYOR.
RESMİLEŞMİŞ ÇÜNKÜ!!!
T.C. Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 16.02.2016 tarih ve 69471265-010-06/1955 sayılı Milli Güvenliği tehdit eden örgüt ve yapılarla irtibatlı kamu çalışanları hakkındaki Genelge (2016/4) Resmi Gazetede yayınlanmıştır.
Ayrıca MİT Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi doğrultusunda, Facebook’un güvenlik açığından ötürü hesabım üzerinde bulunan tüm verilerimin
(IP, fotoğraflarım, paylaşımlarım vs.) çarpıtma yolu ve yasa dışı bir şekilde sahte kişilerce kullanılmasından ve doğabilecek tüm zararlardan ilgili, Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince; Facebook sorumludur.
Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim.

Bir kere herhangi bir İnternet sitesine(bu sitede dahil) üye olup bir şeyler paylaştığınızda o sitenin kurallarını kabul etmiş sayılırsınız. neyi nereye ne kadar arz ederseniz edin değişmez bu. İkincisi Facebook artık kamu taraf.. Tüm üyelerin bu şekilde bir not göndermesi gerekiyor..(GOOGLE ÇEVİRİSİ NE KADARDA BERBAT) internet siteleri bu kuralları siz giriş yaparken onaylatırlar. ekstra bir yapmanıza gerek yoktur.

Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince; Facebook sorumludur. he keko he . siz suç unsuru içeren bir şey paylaşmadıkça bir şey olmaz. en fazla sizin resminizi kullanarak sahte bir hesap açarlar onu da  2 günde kimin yaptığı ortaya çıkar.

 

Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim. kime hangi tarafa arz ediyor biz anlmadık heralde yukarı tarafa :))

Bu işler tamamen saçmalıktır arkadaşlar. facebook gibi büyük siteler sizden ceo telefon bilgileriniz bile sms yoluyla doğrulatıyor. siz şifrenizi başkasına vermezseniz yada 1234, adimsoyadim gibi şifreler kullanmazsanız hesabınız ele geçirilemez. geçse bil cep telefonu doğrulamasıyla geri alırsınız.

sazan olmayın

12038

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.