FUTSAL’IN ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Sinop Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Futsal 2’inci Lig Grup müsabakalarının şampiyonları,nefes kesen mücadeleler sonucunda belli oldu.
85. Yıl Kemalettin Sami Paşa Spor Salonu’nda  beş gündür devam eden Futsal 2’inci Lig Grup müsabakaları final programına; Sinop Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tabak, Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Kazım Açıkbaş, Sinop İl Hakem Kurulu Başkanı Ahmet Yağcı, kurum amirleri ve çok sayıda sporsever katıldı.
Türkiye Üniversitelerarası Futsal 2’inci Lig müsabakaları, 7 Üniversiteden 12 takımın kıyasıya mücadelesine sahne oldu.
Üniversitemiz Futsal Takımı Birinci Lige Yükseldi
Final maçında Amasya Üniversitesi ile karşı karşıya gelen Sinop Üniversitesi, göz dolduran performansı ile büyük bir beğeni topladı.Başından itibaren çekişmeli anlara sahne olan karşılaşmada, 3-2’lik skorla Amasya Üniversitesi birinci olurken, ikinci olan Sinop Üniversitesi, Futsal Birinci Lig Grubuna yükselmeye hak kazanarak önemli bir başarıya imza attı.Futsal Erkekler grubunda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ise üçüncü oldu. 
Müsabaka sonundan Erkekler kategorisinde birinci olan Amasya Üniversitesi, kupasını Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın’ın elinden aldı.Sinop Üniversitesi Rektörü müsabakalara katılan üniversiteli sporcuları ve dereceye giren takımları tebrik etti.
İkinci olan Sinop Üniversitesi, kupasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tabak’ın elinden aldı.
Bayanlarda ise Bozok Üniversitesi birinci, Cumhuriyet Üniversitesi ikinci, Gazi Üniversitesi ise üçüncü oldu. 
Türkiye Üniversitelerarası Futsal 2’inci Lig ödül programı, çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

  

  

   

 

1202

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.