GAZETECi ARKADAŞLARIMDAN ÇOK MEMNUNUM!

Sinop Valisi Hasan İpek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gazetemiz imtiyaz sahibi Mustafa Eker’inde katıldığı kahvaltılı toplantıya; V.İ.P. Cafe’de düzenlenen kahvaltı programına Sinop Valisi Hasan İpek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Halil Altıntaş, İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Sinop Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Burcu Gürsu, 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel, Sinop Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hikmet Kurada katıldı.

Düzenlenen programda konuşan Vali İpek, yaklaşık 1,5 yıldır Sinop’ta görev yaptığını ve bu süreçte basının kamuoyunu doğru bilgilendirici haberler yapmasından memnuniyet duyduğunu söyledi.
Sinop Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hikmet Kurada ve 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel’in bütün gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlamasının ardından, Vali Hasan İpek günün anlam ve önemine ilgili bir konuşma yaptı. Vali Hasan İpek konuşmasında “Bir buçuk yıldan bu yana Sinop’ta çalıştığım süre zarfında Sinop’taki gazeteci arkadaşlarımdan çok memnunum. Öncelikle Sinop’taki problemleri dile getirmelerinde ve Sinop’un sorunlarına çözüm aramalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Benim basına bakış açım şöyle; basın mensuplarımızı bizim göremediklerimizi bize gösteren, bizim ulaşamadığımız noktalardaki insanlara ulaşıp onların problemlerini bizlere yansıtan, bizim yanlış adım attığımızda bizleri uyaran ve bizim doğru yöne gitmemizi teşvik eden arkadaşlarım olarak görüyorum. Tenkitleri hakaret boyutuna ulaşmadığı sürece her zaman saygıyla karşılıyorum. Bu çerçeve içerisinde bir buçuk yıldan bu yana birlikte çalışıyoruz. Burada bulunan ve bulunmayan bütün gazeteci arkadaşlarımın hem 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günlerini kutluyorum , hem de hayatlarında başarılar diliyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.
Sinop Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hikmet Kurada ve 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel ise gazetecilerin sorunlarını dile getiren, birer konuşma yaptı.
GAZETECİLİK KUTSAL GÖREV!
Sinop Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hikmet Kurada basın mensuplarının “ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutladı. Kurada; “Yuvalarınızda huzur mutluluk ve yapmış olduğunuz kutsal görevden dolayı işlerinizde başarılar diliyorum. Bugün yine “10 Ocak İdareciler Günü” olması nedeniyle başta Sayın Valimiz Hasan İpek olmak üzere Vali Yardımcılarımız, Kaymakamlarımız ve tüm idarecilerimizin günlerini kutluyorum” dedi.
UMARIM CEZAEVLERİ BOŞALIR!
Sinop 15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Demirel ise yaptığı konuşmada; “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününün anlamı esasen çalışan emekçi kesiminin günü olarak tarihte yer alıyor. 212 sayılı çıkarılan kanunla getirilen haklar ile maliyetin artırılacağını söyleyen o günkü gazete sahipleri bir eyleme giderek gazete çalışanlarının büyük kısmını işten çıkartmışlardır. Bunun üzerine bir araya gelen işsiz gazeteciler bir gazete çıkartarak Türkiye hayatına damga vurmuşlardır. Tarihçesi buradan gelmektedir. Günümüzde de Türkiye ve Dünyada maalesef büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün basın üzerine söylediği sözler gibi bugün anlamını bulamayan bugün. Bir sürü neden var. Cezalar cezaevlerinde bulunan gazeteciler var. Fikir özgürlüğü denilince nerede başlar, nerede biter? Bilinemediği bir zamandan geçiyoruz. Böyle bir günde umarım cezaevleri biraz olsun boşalır. Tüm dünya genelinde bunu diliyorum. Bugün ayrıca 10 Ocak İdareciler Günü olması nedeniyle başta sayın valimiz olmak üzere tüm idarecilerimizin de gününü kutluyorum.” dedi.

 

 

  

 

12083

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.