GELECEĞİN ÖĞRETMEN ADAYLARINA EĞİTİM VERİLDİ.

Sinop Üniversitesi  Eğitim Fakültesi ile Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, geleceğin öğretmen adaylarına “Alternatif Kariyer Planlamaları” konulu bir eğitim verildi.

Üniversite Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen panele; Eğitim Fakültesi Dekanı  Prof. Dr. Savaş BAŞTÜK, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erol DERİCİ, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Sema TAN, Yrd. Doç. Dr. Sıtkı ÇEKİRDEKÇİ, Eğitim Fakültesi Fakülte Sekreteri Mustafa KAVAK, Akademik ve İdari Personel  ile öğrenciler katıldı.

Programın açılış ve selamlama konuşmasını yapan Üniversite Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Ömür Birsel KUL, panel aracılığı ile öğrencilerimizin yeteneklerini keşfederek, doğru hedefler belirlemelerini amaçladıklarını söyledi. 

Panele konuşmacı Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erol DERİCİ, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Sema TAN, Yrd. Doç. Dr. Sıtkı ÇEKİRDEKÇİ ve Eğitim Fakültesi Fakülte Sekreteri Mustafa KAVAK katıldı.

Panelistler tarafından öğrencilere yönelik, gelecek planlamaları ve mesleki kariyer hedefleri hakkında bilgiler verildi.

Panelde ayrıca, öğrencilerin sosyal-kültürel açıdan gelişmelerine, kariyer planlarını yaparken nelere dikkat edeceklerine, üniversiteden mezun olduktan sonra nasıl bir yol izleyeceklerine yönelik bilgilerde aktarıldı.

Panelistle, kariyer planlamanın teknikleri, kariyer planlama sürecindeki aşamalar ile azim, kararlılık, çalışma prensibi, planlı yaşama konularında öğrencilere deneyimlerini aktardılar.

Alternatif Kariyer Planlamaları Paneli sonunda Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erol DERİCİ’ye Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Savaş BAŞTÜK tarafından hediye takdim edildi.

Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Sema TAN, Yrd. Doç. Dr. Sıtkı ÇEKİRDEKÇİ ve Eğitim Fakültesi Fakülte Sekreteri Mustafa KAVAK’a ise Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Ömür Birsel KUL tarafından teşekkür belgesi sunuldu.

 

12065

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.