GELECEK iÇiN HiZMET EDiYORUZ!

Durağan Belediye başkanı Ahmet Kılıçaslan gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. yerel seçimlerin çok yaklaştığı bir dönemde yapılan yatırım ve çalışmalar hakkında bilgiler veren Kılıçaslan, ilçeye kalıcı hizmet için çalıştıklarını ifade ederek; “Biz bu ilçede yıllarca sorun haline gelmiş sorunları çözmek için belediyeye talip olduk. Verdiğimiz vaatleri yerine getirmek için bir sonraki seçimi düşünmeden gece gündüz hizmet ettik. Bir daha bizi aday gösterirler ya da göstermezler düşüncesi ile hareket etmedik. Amacımız Durağan’da kalıcı eserler bırakmak, insanımızın hayır duasını almaktı. Bunun içinde çok çaba sarf ettik, gönüllere girmeye çalıştık. İnsanlar arasında ayrım yapmadık. Hizmetleri önceliklerine göre planladık ve ona yönelik adımlar attık. Özellikle bir çok siyaset ustasının alt yapı ile ilgili zamanı değil söylemlerine rağmen ciddi bir risk alarak altyapıyı seçime kısa bir süre kala başlattık. Bunu yaparken önceliğimiz Durağan’ın kanayan yarası alt yapıya neşter vurmaktı. Biz elbetteki mühendis ya da mimar değiliz! Bu işin uzmanları tarafından projelendirilen ve ekibimiz tarafından da onaylanan projeyi hayata geçirdik. Aksayan yönler olmuş mudur?
Elbetteki olmuştur. Bunlar sonuçta kul yapısıdır. Yapılırken yapım aşamasında ya da bu süreçte farklı değerlendirmeler, eleştiriler olmuştur, olacaktır da. Ama şu bilinmelidir ki kısa bir süre içerisinde bitirilen ve halkımızın hizmetine sunulan alt yapının rahatlığı ilerleyen süreçte daha rahat görülecek insanımız yaşadığı sıkıntıların bitmesi ile birlikte bunu yapanlara dua edecektir. İşte biz o duaya talibiz. Bu gün üstte görülmeyen, altta ise bir ilçenin geleceğine yapılan yatırımdır. İlçenin gelecekteki önemli bir sorununun da ortada kalktığına tüm Durağan şahit olacaktır. Alt yapının yeni olması bağlantıların rogarlara gelmesi ile birlikte kısmi kokuların vatandaşımızı rahatsız ettiğinin farkındayız. Bu sorunu çözmek için uzmanları ile yaptığımız görüşmelerde bir süre sonra ortadan kalkacağını yeni yapılan tüm alt yapılarda bu tür sıkıntıların oluşabileceğini belirtmişlerdir. Bizde o nedenle şimdilik bekliyoruz. Arıtma tesisinin tam kapasiteyle devreye girmesi Gökırmak’a akan kanalizasyon sorununu bitirecek, doğanın korunmasına gelecekte önemli bir tarım merkezine dönüşecek baraj altındaki topraklara kirlenmemiş su ile organik tarıma kapı aralayacak önemli bir projeyi hayata geçirmiş olacağız” dedi.

ÖZVERİ İLE SORUNLARI GİDERİYORUZ…
Kılıçaslan alt yapı çalışmalarının bitmesi ile birlikte özellikle alaçam- Durağan karayolunun ilçe merkezinden geçen karayolu üzerinde çalılma başlattıklarını belirterek; “İlçemizin yaşam standardını yükseltmek için ekibimiz ile birlikte çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Altyapıdan sonra aciliyet sırasına göre yol yapım, kaldırım ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Cumhuriyet Caddesini de asfalta hazırlıyoruz. Hayal ettiğimiz daha modern ve yaşanabilir bir Durağan için; İlçemizin bütün mahallelerinde özveri ile sorunları gideriyoruz. İlçenin görünümüne etki eden Cumhuriyet caddesi üstünde asfaltlama çalışmaları sonrası ilçemiz daha güzel bir görünüme kavuşacaktır” dedi.

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık havaGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, gökyüzü ve açık havaGörüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık havaGörüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve açık hava

12012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.