GENÇ SANATÇILAR BULUŞTU

Boyabat Yaşar Topçu YBO’da bulunan Sanat Sokağı, misafirlerini ağırladı.
Sinop İMKB Şehit Ertan Yılmaztürk Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, ‘Sanat Buluşması’ başlığı altında bir günlük sergi ve müzik dinletisi için Yaşar Topçu YBO’lu öğrencilerle buluştu.
Yeni yetişen yeteneklere okullarını tanıtmak, sanat ile yeni dostluklar kurmak, kendisine en uygun liseyi arayan öğrencilere yol göstermek, öğrencilerin emin adımlarla gelecekleri için en doğru karara varması için katkı sağlamak amacıyla düzenlenen ziyarette, Sinop İMKB Şehit Ertan Yılmaztürk Güzel Sanatlar Lisesi idareci ve öğretmenleri, yetenekli öğrencileri kendi okullarında görmek istediklerini, Sinop’ta yapılan ve yapılacak olan sanatsal çalışmalara damga vuracak olan sanatçıları yetiştirmeye devam etmek istediklerini belirttiler.
Gelişmiş ülkelerde sanatın da çok gelişmiş olmasının tesadüf olmadığının ifade edildiği ziyarette, Sinop’un vitrinini sanatla doldurmak gerekliliği belirtilirken bunun için de genç yetenekleri sanatla buluşturmaya devam edilmesi gerektiğinin altı çizildi.
31 Mayıs 2017 Çarşamba günü, YBO’nun ‘Sanat Sokağı’nda açılan sanat sergisi ile başlayan buluşmada, Sinop İMKB Şehit Ertan Yılmaztürk Güzel Sanatlar Lisesi Görsel Sanatlar öğrencilerinin yaptıkları kara kalem ve diğer tür çalışmaları, YBO’lu öğrencilerin eserleriyle birlikte sergilendi.
İMKB Şehit Ertan Yılmaztürk Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin eserlerinin yanında; Yaşar Topçu YBO Görsel Sanatlar Öğretmeni Aşkın Ayrancıoğlu ve öğrencilerinin resim ve karikatür çalışmaları, Boyabat İmam Hatip Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Ünal Karaca ve Gazeteci Semih Türkoğlu’nun ‘Boyabat’ temalı fotoğrafları Sanat Sokağı’nı renklendirdi.
Yaşar Topçu YBO Müdürü Tuncay Utku ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Aşkın Ayrancıoğlu ile birlikte düzenlenen program dahilinde Sanat Sokağı’ndaki bütün eserleri inceleyen; Sinop İMKB Şehit Ertan Yılmaztürk Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Bahattin Erdem, Okul Aile Birliği Başkanı ve Sinop Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ceren Demiralp, Görsel Sanatlar Öğretmeni Bahadır Korkut Tiryaki, Müzik Öğretmenleri Yusuf Koçyiğit ve Yağmur Gör, eser sahipleri ile sohbet ederek çalışmaları hakkında bilgi aldılar.
Sanat Sokağı’nda yapılan buluşmanın ardından müzik dinletisi yapıldı.
Sinop İMKB Şehit Ertan Yılmaztürk Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü öğrencilerinin, öğretmenleri Yusuf Koçyiğit ve Yağmur Gör ile hazırladıkları mini konserde genç sanatçılar, öğrenciler ve öğretmenler eğlenceli vakit geçirdi.
Okulun spor salonunda Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından verilen mini konserde; yan flütte İmge Yağmur Tiryaki, Kardelen Kaba, gitarda (akustik) Kadir Sarı, bağlamada (divan) Tolgacan Nalçacı görev aldı.
Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin performansının ardından Yaşar Topçu YBO öğrencileri mikrofonu eline aldı.
YBO’lu öğrenciler; Esmanur GülerAhmet Külcü, Esra Kavak, Yağmur Kavak, Emirhan Elkovan, Hüseyin Celil Özkaya, Leyla Özkaya, Eda Düşkün, Nehir Eren, Yavuz Aydın, Umut Çetinkaya, İrem Uysal, Fatmanur Bağcı şarkı söylerken, YBO’nun Müzik Öğretmeni Mehmet Denizci ve öğrencileri Irmak Karakuş ve Songül Türkmen de seyircilere eğlenceli anlar yaşattı.
Müzik dinletisinin ardından Sinop İMKB Şehit Ertan Yılmaztürk Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Bahattin Erdem YBO’lu öğrencilere okullarını tanıttı.
Erdem, konuşmasında okullarının yetenek sınavlarına başvuruların 1-23 Haziran 2017 tarihlerinde olduğunu ve 3-7 Temmuz 2017 tarihlerinde de yetenek sınavlarının yapılacağını duyurdu.
Yapılan duyurunun ardından müzik ve görsel sanatlar alanlarında yeteneği olan öğrenciler Güzel sanatlar Lisesi hakkında bilgi almak için İMKB Şehit Ertan Yılmaztürk Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Bahattin Erdem ve öğretmenlerden bilgi aldılar.
Resim, karikatür ve fotoğraf sergisi ve müzik dinletisi ile sanat dolu geçen günün ardından program sona erdi.

120178

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.