Gerze’de çıkan yangında zarar büyük!

 Gerze ilçesinde çıkan yangında 16 balık satış mağazası zarar gördü.
İlçede belediye tarafından 2013 yılında yaptırılarak hizmete açılan balık satış mağazalarından birinde, elektrikli sobanın ısısı nedeniyle eşyaların tutuşması sonucu yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen alevler, diğer mağazalara sıçradı. Çevrede bulunanların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Sinop ve Gerze belediyelerine ait itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın, yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından söndürüldü. Yangında 16 balık satış mağazası kullanılamaz hale geldi.
1 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE
ZARAR VAR
Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, yaptığı açıklamada, bir balık satış mağazasında çıkan yangının diğer mağazalara yayılarak büyüdüğünü söyledi. Bölgede havanın rüzgarlı olduğunu belirten Belovacıklı, “O nedenle ekiplerimiz söndürmek için yoğun çaba sarf etti. Can kaybımız bulunmuyor ancak mağazalarda 1 milyon liranın üzerinde zarar var. Balıkçı esnafımıza geçmiş olsun. Gerze’de yıllar önce çok ağır bedeller ödenen bir yangın olmuştu. Can kayıpları yaşanmıştı. Bu kez çok şükür, can kaybı yaşanmadan yangını söndürdük.” diye konuştu.

KARADENiZ MECLiSE TAŞIDI!

CHP Sinoıp Milletvekili ve TBMM dişvan üyesi Barış Gerzedeki yangını TBMM günbdemine taşıdı.
Karadeniz önergesinde; Sinop ili Gerze ilçesi balıkçı barınağında önceki gün çıkan yangında 16 mağazanın kül olması ağır maddi hasara sebep olmuştur.
Birçok ailenin geçim kaynağı olan barınaktaki mağazaların bir an önce onarılması ve vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için harekete geçen CHP Sinop Milletvekili Barış KARADENİZ, Sinop Valisi Köksal ŞAKALAR ile yaptığı görüşmenin ardından, konuyu TBMM gündemine taşıyarak vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmaların bir an önce başlatılması ile ilgili çağrıda bulundu.

12062

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.