GÖÇEN DURAĞAN GÖÇMEMEK İÇİN DEĞİŞTİRMELİ!

CHP Sinop milletvekili adayları Barış Karadeniz ve Erdinç Şimşek seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.Durağan ‘da Durağan CHP ilçe Başkanı Mustafa EKER, ilçe yöneti,mi ve Durağan CHP kadın Kolları Başkanı Elmas Adıgüze ve kadın kolları üyeleri, Durağan CHP Gençlik Kolları başkanı Eda İnan’la birlilkte Durağan’da pazar esnafını geerek seçimlerde oy istedi.     

    Seçim çalışmaları nedeni ile Durağan’a gelen ve Pazar esnafını ziyaret eden Karadeniz ve Şimşek’in hedefinde hükümet vardı. Durağan’ın her dönem iktidara çok ciddi bir destek sunmasına karşılık hak ettiği hizmeti alamadığını belirten Karadeniz; CHP’nin iktidarı ve Muharrem İNCE’nin cumhurbaşkanı olması ile birlikte hem ülkenin hem de Durağan’ın kaderinin değişeceğini belirterek; “Hükümetin yanlış tarım politikaları hayvancılığı bitirmiş, ekilen arazileri ekilemez hale getirmiştir. Yıllardır Durağan’ın toplulaştırma sorunu çözülememiş, çeltik tarlaları ekilememiştir. Buna karşılık D urağan her dönem kendisini bitiren, göç ettiren, hizmeti aksatan AKP iktidarına oy vererek kendini bitirmiştir. Bu gün Sinop’un en fazla göç veren ilçesi durumunda olan Durağan değişmemek için direnirken, aslında kaybeden kendisi olduğunun farkında bile değildir. Sadece istatistiklere bakılsa yılan nasıl göç verdiğini 30 binlerden 17 binlere nasıl indiğini görse bu iktidara ve temsilcilerine bırakın oyu selam bile vermez. Ama halk bunun görmüyor hayal satanların yalanlarına inanmıyorlar. Durağan esnafı göçmüş, bitmiş , pazarı tükenmiş insanımızı esnafımızı pazarcımız arayış içerisinde bu durum sürdürülebilir değildir. Bir değişme bir umuda ihtiyaç var. İşte o umut Muharrem İnce işte o değişim CHP’dir. B iz bu ilçenin sorunlarını biliyoruz ve çözeceğiz. Sadece Durağan halkı bu değişime oyları ile destek versin. Bakım Dikmen değişimi yakaladı. Bu değişim hizmeti getirdi, fark edilmeyi getirdi. Durağan’da artık ön yargılarından saplantılarından kurtulup halk ettiği hizmeti almalıdır. Bu gidiş gidiş değildir. Sürekli göç veren göçen Durağan göçmemek için bu iktidarı değiştirmeli” Dedi.

HASTANE YAPIYORLAR DOKTOR YOK, OKUL YAPIYORLAR ÖĞRETMEN YOK!

        Karadeniz, “Hastane yapıyorlar doktor yok. Okul yapıyorlar öğretmen yok. Durağan bu yıl kaç sözleşmeli, ya da ücretli öğretmenle çalıştı. Öğretmen açığı yüzü geçti. Öğretmensiz öğretmene ihtiyaç duyan okuma ist şimdi köylere yol yapıyorlar yakında buralarda da insan kalmayacak. Biz diyoruz ki önce insan. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın Biz insanımızı doğduğu yerde yaşatacağız. Ona işi aşı doğduğu yerde getirmek için mücadele edeceğiz” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar

SULARI ÖZELLEŞTİRİYORLAR!

       Şimşekte; Durağan’ı çok yakından tanıdığını belirterek Durağan’ın sulama kooperatiflerin de sulama hizmetlerinde büyük emekleri olduğunu köy köy Durağan’ı bildiğini belirttiği konuşmasında önemli bir ayrıntıya dikkat çekti. Şimşek; “Bu hükümetin devreye soktuğu yasasını çıkarttığı projelerini hazırladığı bir olay var. Yer altı su kaynakları özelleştirilecek. Bir çok sulama birlikleri özel şirketlere devredilecek. Yani suyu parayla alacak, parayla içecek özel sektörün insafına terk edileceksiniz. Projeleri hazırlanmış, seçim nedeni ile ertelenmiş olan bu durum seçim sonrası devreye konulacak özel sektör kar mantığı ile bu suları çeltik üreticisine tarlasına su bekleyene kaynak suyu kullanana para ile satacaktır. Bundan böyle benim suyum benim köyümün suyu olayı bitecektir. Allah’ın verdiği suyu bile paraya çeviren bu iktidardan kurtulma zamanıdır. 24 Haziran oylarınızla İnce cumhurbaşkanı CHP güçlü Parlamento için sizlerden destek istiyoruz. Sorunlarınız biliyoruz çözmeye gidecek yolda sizden destek bekliyoruz” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve yiyecek

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar

12092

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.