GÖZLER ANKARA’DA

Ak Parti’de belediye başkan adaylıklarının başvuru süresinin sona ermesinden sonra şimdi gözler İl genel meclisi üyeliğine başvuracak isimlere çevrildi. Ak Parti de belediye başkan adayı ile ilgili olarak yapılan çalışmaların sona erdiği ismin ise kısa bir süre içerisinde açıklanacağı öğrenilirken ilçe Başkanı Ahmet Usta ve belediye başkanının aday adayı olması ile sayının 9 olması bekleniyor.
Ak Parti’de 7 Belediye başkan aday adayının resmi olarak, ilçe başkanı ve Belediye başkanlarının adaylık sürecinin ise hafta sonu yapılacak değerlendirmeler sonrası şekillenmesi bekleniyor. Tüm Türkiye de belediye başkanlarına ve ilçe başkanlarına aday adaylığına başvurmalarını genelge ile engelleyerek kendi içerisinde değerlendirmeye alan Ak parti Genel merkezine aday olmak istediğini belirten tek ilçe başkanının Ahmet usta’nın olduğu belirtiliyor. 9 aday ile rekor kıran Durağan’ın İl Genel Meclsi adaylığı başvurusunda da Sinop’un en fazla başvuru alan ilçesi olması bekleniyor. 3 Aralık’ta sona erecek olan başvuruda sayının 10’un üzerine geçeceği tahmin ediliyor. Şu ana kadar Harun Karaboğa, Yunis Yılmaz, Bayram Caka’nın başvuru yaptığı öğrenilirken, Ahmet Turgut, Hamit Topçuoğlu isimleri de kamuoyunda konuşuluyor: Salı gününe kadar bu sayının en az 10 olacağı tahmin ediliyor.
Diğer yandan MHP’de de sürpriz belediye başkan adaylığı başvuruları olmasının beklendiği ifade ediliyor. Şu ana kadar 2 aday ismi Ali Dalkılıç ve Mehmet Yılmaz ismi konuşulurken 2 aday adayının daha da kısa süre içerisinde MHP’ne başvuracağı kulislerde konuşulmaya başlandı. MHP’de ipi kim göğüsleyecek?

ak partinin adayı kım ile ilgili görsel sonucu

12034

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.