GÜNSEL GÜN SAYIYOR…. 100 Km. de 5 TL. yakıyor…

Biz konuşurken onlar yaptı, şimdi ser,i üretime geçiyorlar..

 İşte ilk Türk yerli otomobil Kıbrıs’tan görücüye çıktı!….

GÜNSEL, gün sayıyor…

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=il5dS_2kc7Y[/embedyt]

GÜNSEL Model 1 – İşte Karşınızda Yerli Otomobilimiz.
İşte 100 KM’de 5 TL yakan otomobil, Yavru Vatanımızdan Yerli Otomobil …

Yakın Doğu Üniversitesi İnovasyon Merkezi ve AR-GE ekipleri ile Otomotiv Mühendisliği bölümü tarafından yıllar süren çalışmalar sonucu ortaya çıkan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inde üretilecek olan ve merakla beklenen ilk yerli otomobilin marka, model ve teknik özellikleri basına tanıtıldı.

Basın toplantısı yoğun bir katılımla Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Fuaye alanında gerçekleştirildi. Etkinlikte ilk sözü alan Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel, otomobilin teknik özelliklerinini anlattı:

“Dolu bir batarya şarj ile Günsel 350 km yol yapmaktadır. Bu yolculuğun maliyeti bugünkü elektrik birim fiyatları dikkate alındığında ise 17,4 Türk lirası olacak.

Bir başka hesapla 100km’yi 4.90 TL ile kat edebilecek. Sınıfında petrol ile çalışan otomobillere kıyasla %80 üzerinde tasarruf sağlamıştır.

Günsel 75kw elektrik motora sahip yaklaşık olarak 102 beygir gücüne denk geliyor, 100 km hıza 8 saniyede çıkıyor ve Jeneratif fren sistemine sahip. Aleminyum şase ve kompozit gövdeye sahip.

Elektrikli motora sahip olduğu için bakım ve kullanımı oldukça kolay. Şebeke elektriğinde 7, standart şarj ünitelerinde 2, kurulacak olan Günsel şarj istasyonlarıyla 30 dakikada şarj edilebilecek.

Sessiz yeni nesil zarif, yenilikçi ve verimli bir otomobil. Günsel yoluna devam ederken biz de Yakın Doğu ailesi olarak durmayacağız.

Ülkemizin toprağından, köklerimizden gelen güç ve ilhamla yeni ufuklara doğru yol almaya ve bir yandan tarihimizi hep birlikte yazarken diğer yandan geleceğimizi inşa etmeye devam edeceğiz.”

90 Farklı Tasarımdan Sonra Ortaya Çıkan Günsel, KKTC Yakın Doğu Üniversitesi Mühendisleri Tarafından Üretildi.

Hızlı, çevik ve tam bir Kıbrıslı. Tanıdık geldi mi?

Kıbrıs muflonunu özel kılan ne varsa Günsel Model 1’in ilham kaynağı oldu.

Kabiliyetlerini yansıtan çizgilere, 90 farklı tasarımdan sonra ulaştık.

1203

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.