HALKI HANGİ DEREYE GÖTÜRÜYORSUNUZ?

Türk milletinin, Türk devletinin içini boşaltmak için her yolu deniyorlar. Doğrudan bölme, parçalama, liğme, liğme etme girişimi vatanın her bir yanını “bertaraf” etmek suretiyle devam ediyor.
Yıkılmayan kalenin surlarında gedikler, oyuklar açılıyor. Bir taraftan ülkeyi yönetenler, OHAL denilen tokadı kullanıp terörle mücadele ettiğini ifade ederken, diğer yandan ülkeyi temsilen atananlar ise, “Dinlerarası Diyalog” denilen ihanet safsatasını tesis etmeye, toplantılarına gitmeye, o proje kapsamında Amerikan emperyalizmine hizmet ediyor.
Muhalif avcılığına dönüşen OHAL, adeta ülkede adaleti değil, ülkenin kötü gidişatına hız vermek adına kullanılır gibi uygulanıyor.

Kişiselleşmiş menfaat ve çıkar savaşlarına bir muhalif çuvalı yapıştırılarak eleştiren, sorgulayan, hesap soran, doğru olunmasını ya da yanlıştan uzak durulması gerektiğini savunan herkesi aynı çuvalın içine sokma girişimleri bir mücadeleden öte susturma, bastırma mekanizmasına dönüştürülmek istenmektedir.
Dün Ergenekon kumpasıyla çökertilen Türk ordusu bugün adeta can çekişiyor. Meclisin hiç bir yetkisi, imzası ve sorumluluğu kalmadı. Hukukun üstünlüğü, hukukun adalet anlayışı yok edildi. Tek bir mekanizma tarafından ülke yönetiliyor. Adaleti tesis edecek olan hakim ve savcılarımızın adil bir şekilde karar verme yetkisi ortadan kaldırıldı. Kişiye göre adalet tesis ediliyor, iddiaları sürekli dillendiriliyor.

Son çıkan KHK’ler ise tedirginlikleri, korkuları da beraberinde getirdi. Toplumsal tepki sonucunda halk arasında, “Kaos planları mı yürürlüğe girecek?” endişelerini doğurmaktadır. Bu endişe verici gelişmeler, Türk milletini parçalamak istemenin bir başka yöntemidir. Bu kaygıların acilen son bulması için toplumsal adaletin, toplumsal huzurun, toplumsal mutluluğun kaçınılmaz şartı bütünleşmeyi sağlayan adımları atmaktan geçmektedir. Bu da ülkede bir iktidar değişimi ile mümkündür. Artık halk yoruldu, sistem yoruldu, adalet yoruldu, ekonomi yoruldu bu gidişat sandıkta son bulmalı..

YILBAŞI TATİLİ HELAL HAMDOLSUN!
Sorsan yılbaşını müslüman kutlamaz derler.
AKP’nin 2 haftalık yılbaşı tatil önerisi kendi oylarıyla kabul edildi.
Meclis iki haftalık yılbaşı tatiline girdi.
AKP’nin kendi oylarıyla kabul edilen önerisine diğer partiler red ve çekimser oy kullandılar. Bunlar müslüman ve yılbaşı kutlamıyor YERSEN!
Ama gavur hep başkası! Yılbaşı haram diyenler yılbaşı tatilini onaylıyor. Yılbaşı kutluyor diye günahkar ilan ettikleri red veriyor. Şimdi sormak lazım kim müslüman?

12065

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.