HASTANE ÇEVRE YOLUNA TERKLE BAĞLANDI!

Durağan Devlet hastanesini mevcut Durağan – Boyabat karayoluna bağlayan ve şahsa ait arsa üzerinde bulunan, karayollarının uyarıda bulunduğu ve sorumluluk kabul etmediği tehlikeli yola alternatif bağlantı yolu yapılıyor. Durağan – Dikmen çevre yoluna bağlantı noktasındaki arsa sahibinin bedelsiz terk etmesi ile Sarııosmanoğlu bağlantı yolunu hastane girişine bağladı.
HASTANE ÇEVRE YOLUNA BAĞLANDI!

Durağan Devlet Hastanesine ve adliye lojmanları ile Anadolu lisesi okuluna ulaşım sağlayan karayolu bağlantısı eleştiri konusu olmuştu. Karayollarının uygun görmediği ve şahıslara ait tapu içerisinde yer alan bağlantı yoluna alternatif yol bağlantısı sağlandı. Durağan Dikmen çevre yolu ile Durağan Devlet Hastanesi arasındaki bağlantı yolu şahıslar tarafından ücretsiz, takas yolu ve uzlaşma yapılarak terk edilmesi ile sağlanan bağlantı yolu hastaneye ulaşım sağlayan alternatif bir yol oldu.
Özellikle eğimi ve viraj üstünde yer alan D30 olarak adlandırılan Durağan – Boyabat karayoluna Durağan Devlet hastanesi mevcut bu günde kullanılan bağlantı yolu kazalara davetiye çıkartırken, karayollarının sorumluluk kabul etmemesi, hastaneye tek giriş çıkış yolu olması nedeni ile standartlara uygun olmayan yol nedeni ile sıkça eleştiriliyordu.
Durağan Dikmen Çevre yolunun yapılması ile birlikte belediyenin ricası ile başlayan Sarıosmanoğlu inşaat tarafından sağlanan bağlantı yolu ark üzerine gelmesi ve şahıs arazisinden geçmesi nedeni ile yapılamamış askıya alınmak zorunda kalmıştı.
Gazetemiz imtiyaz sahibi Mustafa Eker’in annesine ait olan arsayla ilgili aile efradını ikna etmesi, aynı arsa üzerinde bulunan hastanenin çekim mesafesinin de çekilmediği, orman arazisine çıkan ve dikine giden bir başka yolun iptal edilmesi şartı ile hastanenin alanı içerisine giren alan dahil 435 m2. Lik alanı takas ve uzlaşma ile bedelsiz terk etmesi, ihdasa düşen 95 m2.lik alanla takas etmesi sonucu belediye büyük bir bedelden ve yükten kurtularak hastane yolunun bağlantısının yapılması sağlandı.
Buna karşılık yine hastane alanı içerisinde çekim mesafesi konulmadan hastane alanı dışındaki arsa içerisine girmek sureti ile yapılan Durağan Devlet Hastanesi alanının işgal ettiği arsa da terk edilerek uzlaşma sağlanması ile Durağan – Dikmen yolu ile Durağan Devlet Hastanesi bağlantı yolu dayapılmış oldu.
Durağan Devlet hastanesinin mevcut yolunun problemli halinden kurtulması ve alternatif bir yol açılması için başlatılan çalışmalardan sonuç alınması ve iyi niyetle bedelsiz çözülmesinden dolayı belediye başkanı Ahmet Kılıçaslan’da giriş ve çıkışı ile şehir yolu bağlantısı ile ulaşımı kolay ve rahat bir hastaneye kavuştuklarını söyleyerek katkısı olanlara teşekkür etti.
Hastane oto park alanındaki, düzenlemeler ve yolun asfaltlanmasından sonra hastane bağlantı yolunun çift şerit olarak ulaşıma açılacağı bildirildi.

12071

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.