HAYATA HAREKET KAT

Sinop İl Sağlık Müdürlüğü ve Bağlı hastanelerimiz Atatürk Devlet Hastanesi, Boyabat Devlet Hastanesi, Ayancık Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Ünitesi olarak tüm il bazında hasta çeşitliliği ve hizmet kalitesinin üst seviyeye çıkarılması adına tedavilere son hızda devam edildiği bildirildi.
Yapılan basın açıklamasındaFizik Tedavi ve Rehabilitasyon amacı ile ilgili verilen bilgide; “doğuştan ya da sonradan oluşan hastalık ve travmatik kazalara bağlı gelişen fiziksel engellerin sonucunda günlük yaşamsal faaliyetlerin tekrar kazandırılması, maksimal bağımsızlığa ulaştırılması, psikolojik ve bilişsel iyileşme için gerekli rehabilitasyonun sağlamasıdır”
Sinop’ta; Fizik tedavi birimlerin de 4 uzman hekim 14 fizyoterapist 6 Fizyoterapi teknikeri ve 4 sağlık memuru ile hizmet sunulmaktadır. 2022 yılında 19700 ayaktan hasta, 347 yatan hastamız olmuştur. Ünitelerimiz de 1260 hasta tedavi olmuş toplamda 14461 seans uygulandığı belirtildi.
İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı açıklamada; “Uzman hekimlerimiz önderliğinde multidisipliner yaklaşım ile dinamik fizyoterapist ve fizik tedavi teknikeri ekip kadromuzla yoğun özveri ve güler yüzlü hizmetimiz sayesinde, Nörolojik Rehabilitasyon, Ortopedik Rehabilitasyon, Pediatrik Rehabilitasyon, Tendon kesileri tedavi ve takibi, ve diğer hasta grupları üzerinde etkin bir tedavi hizmeti vermekteyiz.Her insanın birer engelli adayı olduğunu ve fizik tedavi ve rehabilitasyon sürecinin kişi için ne denli kritik olduğunu unutmamak gerekmektedir. Özellikle bu süreçleri yaşayan hastalar özelinde öncelikle fizyoterapistlerimizin, teknikerlerimizin manuel uygulamaları, bağımsızlığı maksimuma çıkarma ve sağlıklı yaşamın sürdürülebilmesi adına yapılan tedavileri, hastanelerimizdeki gerekli ekipman ve teknik destek sayesinde, her daim tedavinin her aşamasında bulunan, kaliteli hizmet kadromuzla egzersiz ve hareketin önemini değerli Sinop halkına kazandırmaya devam etmek için elimizden gelenin en iyisini en iyi şartlarda vermeye devam edeceğiz”

12016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.