Hayırsever İş Adamının Desteklediği 24 Derslik Okul Hayal mi Oluyor? Haberini Oda Tv Yayınladı

16 Eylül 2018 tarihinde  boyabatezgifm.com tarafından yayınlanan “Hayırsever İş Adamının Desteklediği 24 Derslik Okul Hayal mi Oluyor?”  haberimiz önce Sinop merkezde  yayın yapan  sinopajans.com ve halksesi.com haber sitelerinde gündem olmuştu. Bugün sabah saatlerinde 22 Eylül 2018 sabahı ise ulusal bazda yayın yapan odatv.com haber sitesinde yayına girdi.

22.09.2018 00:18 Karakter boyutu :  

Sinop’un Boyabat ilçesinde yaşamını sürdüren iş insanı Yalçın Küçükbaş, 2014 yılı Ocak ayında dönemin Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger’e başvuruda bulunarak babası Necdet Küçükbaş adına bir okul yaptırmak istediklerini belirtti. Anlaşma sağlandı ve imzalar atıldı. Küçükbaş 4 yıl önce 238 bin dolar parasını bozdurdu ve 500 bin TL parayı okul yapımı için Sinop il Özel idare hesabına yatırdı.

4 YIL DA 4 VALİ GÖRDÜ OKULUNU GÖREMEDİ

Daha sonra Vali gitti yerine yeni Vali geldi. O Vali de Küçükbaş’ın görüşme talebine randevu bile vermedi. 2015 Yılında Sinop Vergi rekortmeni seçilen Yalçın Küçükbaş, “bugün yarın çağrılırım” diye randevu beklerken, 2016 yılında gerçekleşen FETÖ darbesi girişiminin ertesi gününde FETÖ bağlantısı iddiası ile görevden alınan Vali olan Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya ile umutlarını yeni gelecek olan Valiye bağladı. Validen hemen bir gün sonra göreve yeni gelen Vali de çok kısa süre kaldı ve o da Sinop’tan gitti. Daha sonra 4.Vali geldi ve o da çok kısa süre kaldıktan sonra merkeze çekildi. Şimdi 5.Vali geldi.

BENİM PARAMI GERİ İADE EDİN

Halksesi.com’dan Mete Çağdaş’ın haberine göre; Küçükbaş “ Bugün yarın başlayacaklar diye 4 senedir bekliyoruz. Ama daha bir çivi bile vurulmadı. Tek arzumuz Babamın sağlığında okulun açılışını gerçekleştirmek. Yani sağlığında görsün istiyoruz. Eğer yapmayacaklar ise de benim paramı bugün ki değeri ile geri iade edilmesini istiyorum “dedi.

Odatv.com

12051

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.