HERKES MANTARDAYKEN ONLAR OKULDAYDI!

HERKES MANTARDAYKEN ONLAR OKULDAYDI!

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, masa ve iç mekan

Durağan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğretmenleri ve velilerinin işbirliği ile güzel bir çalışmaya imza atıldı. 3. Sınıf öğrencilerinin velileri ve öğretmenler hafta sonu kendi ceplerinden aldıkları boyalarla sınıf masalarını renkten renge boyadı. Uzun yıllardır Durağan’da görev yapan yetiştirdikleri öğrencilerle dikkat çeken, aldıkları 1. Sınıfları mezun etmeden ilçeden ayrılmayan ilkokul öğretmenleri Murat Uysal, Kemal Yılmaz ile Fatih Ünal bizzat masaların renkten renge girmesi için işbaşındaydı.
Velilerden Ahmet Muslu’nun ustalığını konuşturduğu 3. Sınıflarının masalarının boyandığı hafta sonunda bir çok aile öğretmen ve öğrenci mantar peşindeyken onlar masa boyama ile hafta sonunu değerlendirmenin öğrencilerine hafta başı renkli masaları ile hoşgeldiniz demek için okullarında işbaşındaydılar. 2 Çocuğunu okutan. 3. Çocuğunu okutmaya devam eden sınıf öğretmeni ile birlikte masaları boyayan veli Ahmet Muslu; “öğretmenlerimizden çok memnunuz. Belki veli olarak bizler çocuklarımızı bu kadar ilgilenmiyoruz. Onlar çocuklarımızın geleceği için gecelerini gündüzlerine katıyorlar. Hafta sonlarını okulda geçiriyorlar. Ceplerinden para harcayıp onların iyi ve hijyenik bir ortamda eğitim görmesi için çaba sarf ediyorlar. Veliler ve okul istemeden bile onların her türlü sorunu ile yakından ilgileniyor, aileleri ile iletişime geçiyor, çocukların durumunu yakından takip ediyorlar. Onların en iyi eğitimi alması ve eğitimine devam edebilmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor, son sınıfa getirinceye kadar mücadeleyi elden bırakmıyorlar. 2 Çocuğumu okutan 3. Cüsünün de öğretmeni olan bu eğitim gönüllülerine yürekten teşekkür ediyorum. Onlar burda çalışırken biz veli olarak dışarda duramazdık. Onların bu çabasına katkı sunmak için bende okuldaydım” dedi.
3. sınıf öğrencileri şimdi renkli masalarında her hafta yıkanacak masa önlüğü yerine kendi yaşlarına uygun renkli masalarda geleceğe koşuyor, öğretmenleri ile gurur duyuyor.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar ve masa

Görüntünün olası içeriği: Kemal Yılmaz, masa ve iç mekan

 

12090

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.