HOŞÇAKALIN

Her gecenin bir gündüzü, her başlangıcın bir nihayeti, her yolun bir başı ve sonu vardır.
Yedi yıl önce bir vesileyle yolumuz Durağan’a düşmüştü. Derken oradaki gazeteci dostların birlikte yol yürüme teklifine ‘evet’ dedik ve bugünlere kadar geldik.
Aslında fiziki mesafelerimiz oldukça uzaktı. Ama gönüller bir olunca uzaklar yakın, engeller anlamsız oldu. Zira Balıkesir nere, Durağan nere?
29.04.2011 tarihinde HOŞBULDUK isimli yazı ile sizlere bu köşede merhaba demiştik. Ve o gün bugündür sizlerle dertleşme fırsatı ve imkânı bulduk. Kimi zaman çocuk eğitiminden, kimi zaman aile içi ilişkilerden bazen de haddimizi aşarak spor ve sanattan bahsetme cüretini gösterdik. Ama karşılığında engin hoşgörü ve anlayışınız ile teveccüh ve teşekkürle karşılandık.
Bugün veda zamanı…
Evet, yedi yıldır ‘EĞİTİMCİNİN KÖŞESİ’nden sizlere ulaşan yazılarıma bu haftadan itibaren son veriyorum. Ama hemen ifade edeyim, bu vedanın gerekçesi okurlarım ya da gazete sahibi ve yöneticiler değil, tamamen şahsi yoğunluğum ve başka meşguliyetlerimdir. Bu noktada beni bir kez daha anlayışla karşılayacağınıza inanıyorum.
Bugüne kadar yazılarımla –istemeyerek de olsa- kalbini kırdığım, gönlünü incittiğim yüreğini burktuğum kişiler olmuşsa hepsine hakkımı helal ediyorum ve kendilerinden de helallik talep ediyorum.
Ayrıca öğrencilik yılları Samsun’da geçmiş Çorum damadı ve Karadeniz aşığı biri olarak bundan sonra Sinop, Boyabat ve Durağan’ın Balıkesir’deki ‘fahri hemşehrisi’ olduğumu da bilmenizi isterim.
Yazıma son verirken bendenizi Durağan’a davet ederek güzel insanlarla tanışmama imkân sağlayan Ali Osman ÖNDER’e
Şehir Gazetesi’ni bendenize açan Mustafa EKER’e
Şehir Gazetesi’nin tüm çalışanlarına
Veee
Tüm kusurlarımızı görmezden gelerek yedi yıldır yazılarımızı okuma lütfunda bulunan okurlarıma en kalbi şükranlarımı sunuyorum.
HOŞÇAKLIN…

120163

Ahmet KOCACAN

Ahmet KOCACAN

Eğitimci-Yazar-Psikolojik Danışman Ahmet KOCACAN, 1977 yılında Balıkesir’de doğdu. İlköğretim ve ortaöğrenimini doğduğu ilde tamamladı. 2000 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden lisans diploması ile mezun oldu. Daha sonra Anadolu’nun değişik il ve ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde “Psikolojik Danışman” unvanıyla görev yaptı. Aynı zamanda yurt içi ve yurt dışında farklı kurum, kuruluş, dernek, seçkin okul, kreş ve dershanelerde öğretmen, öğrenci ve veli odaklı yüzlerce eğitim semineri ve konferanslar düzenledi. Ahmet Kocacan'ın 2010 yılında BEN BISIKLET ISTIYORUM , 2011 yılında BÜYÜDÜKÇE, 2013 yılında DAVRANIŞ REÇETESI, 2015 yılında da IKI GÖNÜL BIR OLUNCA isimli yayınlanmış -şimdilik- dört eseri bulunmaktadır. Bu kitaplar okuyucuların fevkalade beğeni ve takdirini kazanmış ve kazanmaya devam etmektedir. Ahmet Kocacan çocuk ve aile konularında danışmanlık ve yazarlık yapmanın dışında farklı Avrupa ülkelerinde (Almanya, Fransa, Hollanda, Isviçre ve Belçika) seminer ve eğitim çalışmalarında da bulundu. Televizyon programlarına konuk olarak katılarak çocuk eğitimi ve eşler arası ilişkiler konusunda programlar yaptı. Yazar Ahmet KOCACAN, hali hazırda ülke sathında ve Avrupa’da seminer, eğitim ve konferanslar düzenlemenin yanı sıra, sinopşehirgazetesi, duragan57.com, damla.nl isimli yurt içi ve yurt dışında çeşitli gazete ve internet sitelerinde eğitim ve aile konularında köşe yazarlığı da yapmaktadır. Ayrıca Ahmet Kocacan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın gönüllü ve sertifikalı eğiticilerindendir. Kendisi seminer, eğitim, kitap ve yazarlık çalışmalarındaki hedefini, “en büyük derdim, bu toplumun ve çocuklarının mutluluğu ve başarısıdır” sözleriyle özetlemektedir. Psikolojik Danışman Ahmet KOCACAN, Türkiye’nin her yerinden ve Avrupa’dan seminer programları için davetler almanın yanı sıra yeni proje ve kitap çalışmalarına devam etmektedir. Ahmet KOCACAN evli ve iki çocuk babasıdır. Yayınlanmış Eserleri . Ben Bisiklet İstiyorum (3. Baskı) . Büyüdükçe (4.Baskı) . Davranış Reçetesi (2. Baskı) . Iki Gönül Bir Olunca (1. Baskı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.