İDAM” DİYE BAĞIRANLAR “AF” DİLİYOR!

Ülkede 17 senedir huzur var mı?
Ülkede 17 senedir istikrar var mı?
Ülkede 17 senedir güven var mı?
Ülkede 17 senedir hak, hukuk var mı?
Ülkede 17 senedir adaletin gramı var mı?
Tüm bunların cevabı kocaman bir HAYIR!

Ülkede bol bol hırsız, arsız mı üretiliyor?
Ülkede bol bol tecavüzcü mü üretiliyor?
Ülkede bol bol çocuklar mı öldürülüyor?
Ülkede bol bol kadın şiddet mi görüyor? 
Ülkede bol bol mafya mı üretiliyor?
İşte tüm bunların cevabı kocaman EVET!

Geçim sıkıntısı, icralık dosya, dava dosya sayısı tavan yaptı. Zamların, vergilerin hızına yetişelemiyor. Çarşı, pazar, kiralar cep yakıyor. Her alanda 17 senedir tüm suçlar üçe, beşe, yediye, dokuza son sür’at katlamışken nedir bu af merakı? Suç ve suçlu oranı, suç türü azalması gerekirken her geçen gün daha da artarak devam ediyor. Cezaevleri ağzına kadar tıka basa dolu. Suçların azalması veya caydırılması yönünde somut bir adım atılmaması, suça teşvik edici hallere göz yumulması, işlenen suçun normal karşılanır olması da tam trajedi!

Torbacı, hırsız, arsız, dolandırıcı, evrakta sahtecilik, nitelikli hırsızlık, rüşvet, gasp, yolsuzluk, tehdit suçları, uyuşturucu ticareti gibi suçlardan yatanlara yönelik bir af tartışması durduk yere gündeme getirildi. Böyle bir yasanın çıkması ülkenin daha da tehlikeli bir sürece gireceğinden yana endişelerin olmaması da imkansız. Saraya yanaşan, sarayın sözcülüğüne herkesten önce soyunan, tek adam sisteminin gelmesinde büyük payı olan, kendisini MHP çatısı altında AKP’ye teslim eden, yanlışa karşı dik duran ülkücüleri kaybeden, ülkücü, milliyetçi olduklarını iddia edenlerle birlikte saray danışmanı gibi konuşan Bahçeli, ülkeyi sancılı bir döneme daha sürükleyerek çıkmaza itelemektedir.

Af konusuna gelince…
Çıkarılmak istenek bu af bir çok uyuşturucu baronunun ellerini ovuşturmaktadır. Dolandırıcı, sahtekar ve hırsızların aramızda namuslu! gibi serbestçe dolaşmasına imkan vermektedir. Çiftlik Bank adı altında siyasi desteklerle milleti dolandıran, çalıp çırptığı paraları da yurt dışında kadınlarla yiyen bunu da videoya çekip nasıl kazık attığının dalgasını yapan tosunucuk bu yasayla affedilecek! Jet Fadıl denilen kişilik yoksunu şahsın sicili affedilecek. Katliam yapar gibi insan öldürenler affedilecek. Bunun gibi binlercesi.

Bu yasanın çıkarılmasına destek ise HDP’den geldi. PKK’nın siyasi kanadı HDP ise fırsattan istifade MHP’nin vereceği kanun teklifinde yanında olduklarını ifade etti. Affın amacı nedir? Af kılıfıyla fetöcüleri çıkarmak mı? Yoksa bu affı arzu eden, tıpkı erken seçim kararında olduğu gibi yine Bahçeli’ye affı ortaya atma görevi veren saray mı?

“Haftanın sosyal medya gündemi..”

– Manisa’da bir imam, görev yaptığı cami içinde suriyeli bir kadınla ilişki yaşarken yakalanıyor ve tepkilee sonrasında açığa alınıyor. Suriyeli kadınla yakalanan imam, “Temizlik yapıyorduk” demiş.

Kocaeli’de Erdoğan’a oy verdiğine dair paylaşımları bulunan bir baba, çocuğuna okulun istediği pantolonu alamayınca banyoda kendisi asarak intihar ediyor. Habere yalanlama da gelse çocuğun annesi Sözcü Gazetesi’ne verdiği röportajda olayın doğru olduğunu vurgulayarak acı durumu anlattı.

Sonra ne mi oldu? Çocuğuna pantolon alamadığı için intihar eden babanın haberini yapan yerel gazeteci gözaltına alınıyor, sorgulanmak üzere götürülüyor.

Bir ülkede polis sayısı artıyorsa, adaletsizlik artıyor demektir. Bir ülkede cezaevi sayısı artıyorsa, suçlu artıyor demektir. Bir ülkede hastane sayısı artıyorsa, hasta sayısı artıyor demektir. Bir ülkede hırsızlık artıyorsa, o ülkede haram yiyen çok demektir. Bir ülkede tecavüz, tecavüzcü artıyorsa, o ülkede dindarlık değil, dincilik var demektir. Bir ülkede rant, makam düşkünlüğü artıyorsa, o ülkede müslümanlık yok demektir. Bir ülkede milliyetçi söylem yasaklanıyorsa, o ülkede vatan haini çok demektir. Bir ülkede kütüphane sayısı azsa, o ülkede eğitim yok demektir. Bir ülkede eğitim sistemi sürekli değişiyorsa, o ülkede sağlam fikirler yıkılıyor demektir. Bir ülkede bunlar varsa diğerleri de faso, fiso demektir.

Son olarak bir önerim olacak:

Bir gün çocuğunuz size, “Baba büyüyünce ne olmamı istersin?” diye sorarsa, “ADAM ol, dürüst ol, doğru ol, dimdik ol, vicdan sahibi ol, hak ve hukuka dikkat et evladım” deyiniz.

                                                                                                                                                         Ali Osman ÖNDER

12061

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.