İLÇE MİLLİ EĞİTİMDE NELER OLUYOR?

CHP Durağan ilçe Başkanı M. Ali KOÇ , öğrenci servisi ile ilgili çıkan bu kadar habere karşı sessiz kalan ve gereğini yapmayan ilçe Milli Eğitim ve yetkililer hakkında açtı ağzını  yumdu gözünü; kim ilgilenecek? Pankart mı açalım!…

İLÇE MİLLİ EĞİTİMDE NELER OLUYOR?

m-ali-kocchp-eski-logo

CHP Durağan ilçe Başkanı M. Ali KOÇ Durağan İlçe Milli Eğitimin koruma anlayışına isyan etti. Koç mahkemeye sunulan bilirkişi raporlarında dönemin kaymakamı ve müfettiş raporları ile sabitlenen suçların nasıl örtüldüğünü ve firmanın neden korumaya alındığını sordu. Koç; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü müfettişleri ve dönemin kaymakamı polis ve jandarmanın tutanakları ile sabit olan suçlara karşı savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur. Müfettişler ihalenin iptal edilmesini firmaya ceza kesilmesinin istemiştir. İlçe Milli Eğitim resmi yazı yazmış karşılığını alamamış bu nedenle savcılığa suç duyurusunda bulunulma karar verilmiş. İlçe milli eğitimi uyarılarını bile dikkate almayan bir firma vardır karşımızda. Ama buna karşılık ilçe Milli Eğitimin firmayı koruduğu hatalarını örttüğü durumda ortadadır. Devlet kendi öğrencisini taşıyamayacak kadar aczi yet içerisinde değildir. Dönemin siyasi aktörleri devreye girmiş 2 ay ara ile müfettişlere rapor hazırlatılması ve 2 raporunda birbirinden farklı olması bunun göstergesidir. Müfettişler araçları okul açılmadan toplu olarak denetleyin demiş ama denetlemeyen Milli Eğitim bu yılda aynı firma alınca yine sessiz kalmıştır. Madem suç yoktu o zaman ne diye savcılığa suç duyurusunda bulundunuz? Jandarma polis tutanaklarını tespitlerini ne yapacaksınız? İhale şartlarının koşullarını yüklenici firmaya siz tebliğ etmediniz mi? İhale şartlarını ve de hükümlerini denetlemek sizin göreviniz değil mi? yoksa sizin sözünüz ve denetiminiz sadece ekmeğinin peşinde olan Durağanlı gariban şoföre mi yetiyor?” diye sordu.

MİLLİ EĞİTİM KİMİN HAKLARINI KORUYOR?
Koç; “İlçe Milli Eğitim birilerine haksız kazanç sağlamak için denetimini eksik yapmakta firmaya toz kondurmamak için gayret göstermektedir. Bu durum kabul edilemez. Durağan’da halen 2-3 servisi tek minibüste çeken jandarmanın polisin denetiminden uzak köy yollarında öğrenci değiştiren öğrenciyi yolcu içinde getirip götüren yol kenarlarında bekleten diğer servisi için öğrenciyi evine götüren iki servisi birleştirmek için saatlerce bekleyen minibüsler görülmekte Milli Eğitim ise sessizce izlemektedir. Firma sütten çıkmış ak kaşık, bulunmaz hint kumaşı olurken jandarma poliste aracı kiralayan firmaya değil şoföre ceza kesmeye devam etmektedir. Araç öğrenci servisine uygun değilse araç sahibi olan ve bunun öğrenci servisinde kullanana taşıma yükümlülüklerine uymayan firmanın hiç mi suçu yok! Firma sorumlu tutulmayacaksa o zaman neden ihale ediyorsunuz milyarlarca parayı firmaya ve aracılarına kazandırmak için bu kadar çaba sarf ediyorsunuz. Durağan İlçe Milli Eğitimde neler oluyor? Sizin işiniz firmanın haklarını mı korumak yoksa öğrencinin ve velinin haklarını mı korumak? Bu durumla kim ilgilenecek? İlle de pankart açıp tüm basını buraya mı yığalım” diye sordu.

12030

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.